Reklama
Reklama

Mieszkańcy zdecydowali w sprawie wyboru wariantu Spółdzielczej Strefy Parkowania

fot. SM Osiedle Młodych
fot. SM Osiedle Młodych

W konsultacjach wzięło udział 38% członków spółdzielni SM Osiedle Młodych.

O tym, że spółdzielnia Osiedle Młodych przymierza się do wprowadzenia opłat na niektórych osiedlach, piszemy od ubiegłego roku. Powód to problem z dostępnością miejsc parkingowych dla mieszkańców. Notorycznie bowiem parkingi są zastawiane przez przyjezdnych. Tak jest chociażby na osiedlu Piastowskim, ale problem dotyczy również osiedli Jagiellońskiego, Oświecenia, Powstań Narodowych, Pomet i Tysiąclecia.

Jesienią przeprowadzono konsultacje z mieszkańcami w sprawie wprowadzenia Spółdzielczej Strefy Parkowania, a na początku kwietnia przygotowano ankietę, w której mieszkańcy mieli wybrać, który wariant wprowadzenia strefy jest ich zdaniem najlepszy. Do wyboru były trzy opcje.

W poniedziałek SM Osiedle Młodych podała, że wybrano wariant trzeci. W tym wariancie opłaty są pobierane 6 dni w tygodniu (bez niedziel i świąt), a dodatkowo w ciągu doby byłaby jedna darmowa godzina. Każda kolejna godzina kosztowałaby 5 złotych, a dodatkowo mieszkańcy otrzymaliby 10 godzin w miesiącu dla gości czy ekip remontowych - każda po 1 zł za godzinę.

Zgodnie z założeniami strefy, mieszkańcy mogą liczyć na 2 upoważnienia do parkowania (bezpłatnie) na mieszkanie, jeśli są w nim dwa samochody lub 1 - jeśli jest w nim jeden samochód. W przypadku posiadania większej liczby aut, będzie można kupić więcej upoważnień dla w abonamencie.

Jak podano, frekwencja w głosowaniu wyniosła 38%. - Głosy liczone były w skali całej Spółdzielni w ramach specjalnie powołanych komisji składających się z Kierownika Osiedla, pracownika Kierownictwa, radcy prawnego, przedstawiciela Rady Osiedla/i i przedstawiciela Rady Nadzorczej - informuje spółdzielnia.

Teraz o tym, czy na danym osiedlu wprowadzona zostanie strefa, decydować będą wyłącznie mieszkańcy konkretnych osiedli. Jako pierwsi zdecydują mieszkańcy osiedla Piastowskiego, bo tam problem jest największy. Ankieta odbędzie się jeszcze w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro