Reklama

12-latka prawdziwą bohaterką. Uratowała kolegę, który nieprzytomny leżał przy drodze

fot. Swarzędz FB
fot. Swarzędz FB

W podpoznańskich Garbach.

12-letnia Marysia Osuchowska może być z siebie dumna. W piątek spotkała się z burmistrzem Swarzędza Marianem Szkudlarkiem, który osobiście pogratulował jej postawy, jaką się wykazała. - Wykazała się niebywałą odpowiedzialnością, odwagą i opanowaniem. Jej prawdziwie obywatelska postawa zasługuje na wielkie uznanie - podaje burmistrz.

Jak się okazało, 12-latka w piątek 12 kwietnia wracała ze szkoły do domu. Będąc już niedaleko miejsca zamieszkania zauważyła, że na poboczu drogi leży chłopiec. Był nieprzytomny. Obok leżał jego rower. Przewrócił się w trakcie jazdy. - Gdy podeszła do Niego - nie reagował. Marysia w pierwszej kolejności zadzwoniła do swojej mamy, następnie próbowała zatrzymać przejeżdżające samochody. Zareagował dopiero trzeci kierowca - dodaje.

Na miejsce wezwano pomoc. U chłopca pojawiło się podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Musiał trafić do szpitala. - Na szczęście Jego stan jest stabilny, a cała sytuacja skończyła się dobrze. Gdyby nie Marysia - kto wie, jak potoczyłyby się Jego losy... Marysiu, jesteś bohaterką. W takich sytuacjach - stresu i zagrożenia często nawet osobom dorosłym trudno jest zachować zimną krew, a przytomność umysłu, jaką się wykazałaś jest godna pochwały. Twoja reakcja i postępowanie wzbudzają podziw. Jesteśmy z Ciebie dumni - skwitował Szkudlarek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro