Reklama

Baza wojskowa z Krzesin wyjaśnia wątpliwości w sprawie pokazów lotniczych. Wiele osób zawiedzionych

fot. Paweł Krzeszkiewicz / 31. Baza Lotnictwa Taktycznego
fot. Paweł Krzeszkiewicz / 31. Baza Lotnictwa Taktycznego

Sporo osób oczekiwałoby na przykład, by wejście na pokazy było darmowe.

Już w maju na terenie lotniska wojskowego w Krzesinach odbędzie się impreza lotnicza SempAIR Optimi Show. Będzie tam można zobaczyć wiele maszyn lotniczych, ale też pokazy lotnicze i nie tylko. To bardzo rzadka okazja, by z bliska obserwować na przykład samoloty F-16.

Wiele osób z zaskoczeniem przyjęło informację, że wstęp na imprezę będzie biletowany. Ceny zaczynają się od 40 złotych za bilet normalny i obejmują dojazd na miejsce wydarzenia pociągiem z Poznania Głównego. Jeśli chcemy na imprezę wjechać autem, musimy dodatkowo zapłacić 200 złotych za pojazd. Nie można będzie dostać się na teren pieszo.

Ponieważ po opublikowaniu szczegółów w sieci zaczęło się pojawiać sporo komentarzy nie do końca zadowolonych potencjalnych uczestników wydarzenia, 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny postanowiła wyjaśnić kilka spraw. - Zarówno Krzesiny jak i Głuszyna mają ubogą infrastrukturę komunikacyjną, co powoduje ograniczenia związane z dojazdem na teren pokazów. Z tego powodu główny ciężar będzie spoczywał na połączeniach kolejowych. Pociągi będą się zatrzymywały na terenie Bazy, w odległości ok. 200 m od strefy imprezy masowej. Nie zatrzymują się na żadnych innych stacjach po drodze. Na forum Osiedla Głuszyna już pojawiają się krytyczne komentarze odnośnie potencjalnego zablokowania jedynej drogi, więc od tej strony wjazd będzie tylko dla żołnierzy i pracowników Bazy, we wczesnych godzinach przedpołudniowych - podaje wojsko.

- Odnośnie ruchu pieszego od strony Głuszyny to nie będzie takiej możliwości ze względu na zakaz przekraczania osi drogi startowej podczas pokazów oraz koniecznością zaangażowania dużej ilości żołnierzy do regulacji ruchu pieszego wzdłuż al. gen Andrzeja Błasika (Aleja Kasztanowa), to samo dotyczy ruchu rowerowego. Brama Główna będzie w trakcie pokazów używana jedynie przez służby porządkowe (karetki, straż pożarną, policję) - dodaje.

Dlaczego impreza jest płatna? - Baza nie prowadzi sprzedaży biletów i na tym nie zarabia. Operatorem jest ToBilet. Zorganizowanie imprezy masowej nie jest za darmo, cywilne zespoły akrobacyjne pobierają opłaty za występ (muszą utrzymywać sprzęt, płacić pensje), dlatego proszę się nie dziwić, że impreza jest płatna.

Przypomnijmy, że SempAIR Optimi Show odbędzie się w dniach 18-19 maja.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro