Reklama

Ogromna inwestycja planowana jest pod Poznaniem. Tu będą szkolić się załogi czołgów Abrams i K2

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. L.T.
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. L.T.

Inwestycja za kilkaset milionów na poligonie w Biedrusku ma powstać w ciągu 3-5 lat.

Jak informuje PAP na poligonie Biedrusko, należącym do Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, powstanie nowoczesny kompleks obiektów szkoleniowych. Będzie to jedyne miejsce w Polsce, gdzie prowadzone będą szkolenia dla załóg czołgów Abrams i K2.

Ma powstać w tym miejscu między innymi blok szkoleniowy wyposażony w zaawansowane symulatory, na których szkolić się będzie obsługa czołgów. Powstanie nowa baza koszarowa i nowy zespół garażowo-remontowy przystosowany do obsługi czołgów amerykańskich i koreańskich. Mjr Marcin Mrugalski szef sekcji logistyki CSWL podkreślił w rozmowie z PAP, że inwestycje te są konieczne ze względu na specyficzne wymagania czołgów Abrams.

Cytowany przez PAP Jacek Czernicki z CSWL przekazał, że jeszcze w tym roku powinien zostać rozstrzygnięty przetarg na budowę hal namiotowych dla czołgów Abrams, które trafią do Polski. Natomiast inwestycja ma być zrealizowana jeszcze w 2025 roku.

"W garażu, który powstanie w kolejnych latach, zmieści się kilkadziesiąt amerykańskich czołgów. To będzie potężny budynek o powierzchni około 14 tys. metrów kwadratowych i szacunkowej wartości ponad 150 mln zł"
- powiedział.

Jak podkreślił mjr Mrugalski "inwestycje nie wiążą się z powiększeniem powierzchni poligonu, ale jego możliwości".Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro