Reklama
Reklama

Już wiadomo, kto ukradł rower spod bloku

fot. KPP Gniezno
fot. KPP Gniezno

Policjanci w nocy wylegitymowali jednego z rowerzystów.

W ubiegłą niedzielę tuż przed północą policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego na ulicy Dworcowej w Gnieźnie wylegitymowali rowerzystę. Po chwili okazało się, że jednoślad kilka dni wcześniej został skradziony spod jednego z bloków na ul. Kasprowicza. Dodatkowo sprawca posiadał przy sobie niewielkie ilości substancji psychotropowej.

"Tym mężczyzną okazał się 41-letni mieszkaniec naszego miasta. Amator cudzej własności trafił do policyjnej celi, a jednoślad o wartości 1,5 tys. złotych, który został odzyskany niebawem zostanie przekazany właścicielowi" - informuje asp. szt. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie.

41-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i posiadania środków niedozwolonych, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.

"Pamiętajmy, w każdym przypadku gdy pozostawiamy swój jednoślad choć na chwilę, bez żadnych zabezpieczeń przed kradzieżą, może on paść łupem złodzieja. Dlatego dołóżmy wszelkich starań, by stare porzekadło "okazja czyni złodzieja" nigdy się w naszym przypadku nie sprawdziło. Do kradzieży rowerów dochodzi najczęściej nocą i w większości przypadków giną one z otwartych klatek schodowych. Złodzieje wykorzystują nieskuteczne zabezpieczenia jednośladu, bądź jego całkowity brak. Sprawcy takich kradzieży mogą być wszędzie i tylko czekają na naszą niefrasobliwość" - apeluje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro