Reklama

Nowy szpital w Poznaniu przyjmuje już pacjentów

fot. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu / FB
fot. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu / FB

Działa już Izba Przyjęć.


Mowa o dużej inwestycji na Grunwaldzie. "Ruszyliśmy w nowej lokalizacji!!! Nasz zespół jest gotowy i będzie przyjmował pacjentów wymagających pomocy nagłej w ramach Izby Przyjęć. Przypominamy, że Pacjenci powinni zgłaszać się wyłącznie do Izby Przyjęć przy ul. Grunwaldzkiej 55 - WEJŚCIE od ul. Grunwaldzkiej 53" - przekazano we wpisie na portalu społecznościowym.

"Dodatkowo zespół Izby Przyjęć (przyszłego SOR) dokonał symbolicznego, przecięcia wstęgi" - oddano. Ten ma działać od początku czerwca. "Cieszymy się, że ta chwila już nastąpiła i te kolejne etapy powoli są już za nami, kolejne przed nami. Najważniejsze elementy, które można teraz sprawdzić, to właśnie warunki lokalowe, jak to wszystko działa. Lądowisko też tu będzie funkcjonować, ale to również od 1 czerwca. Wszystkie testy są już za nami" - mówił w Rozmowie z Radiem Poznań rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Bartosz Sobański.

Jak wskazano, na razie uruchomiono dwa oddziały: intensywnej terapii i ortopedii. W przyszłym tygodniu przeprowadzi się tu oddział chirurgii ogólnej i transplantacyjnej.

Budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego - centrum medycyny interwencyjnej (etap I CZSK) Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu rozpoczęła się w lipcu 2021 r. Placówka powstaje na terenie przekazanym Uniwersytetowi przez Miasto Poznań pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Marcelińską i Przybyszewskiego. Jak już informowaliśmy, powstały dwa budynki - w jednym z nich mieścić się będzie m.in. szpitalny oddział ratunkowy (SOR) z blokiem operacyjnym (15 sal) oraz oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii. W drugim oddziały zabiegowe. Na dachu zaplanowano lądowisko przeznaczone dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wkrótce mają też powstać trzy kolejne moduły, w których mieścić się mają szpitalne oddziały wielospecjalistyczne - jak wskazano, prace przy ich budowie już trwają i są zaawansowane. "To do tych pięciu budynków do 2026 roku przeniesiona ma być działalność lecznicza z zabytkowych obiektów szpitalnych przy ul. Długiej, Grunwaldzkiej i częściowo Przybyszewskiego" - informowali niedawno miejscy urzędnicy.

Jak informuje Mikołaj Woźniak z NFZ, w piątek, 26 kwietnia przenosi się też punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, czyli tzw. wieczorynka. Przeprowadza się z budynku przy ul. Grunwaldzkiej 16/18 na Grunwaldzką 55. "W przyszłości Izbę Przyjęć zastąpi Szpitalny Oddział Ratunkowy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym" - podkreśla.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro