Reklama

Znamy ceny biletów na pokazy lotnicze w Krzesinach. Pieszo na teren imprezy nie wejdziemy!

fot. Paweł Krzeszkiewicz / 31. Baza Lotnictwa Taktycznego
fot. Paweł Krzeszkiewicz / 31. Baza Lotnictwa Taktycznego

Dojazd wyłącznie autem lub pociągiem.

Podano szczegóły imprezy SempAIR Optimi Show, która odbędzie się w dniach 18 - 19 maja na terenie lotniska w Krzesinach. Jak podawaliśmy już w czwartek na epoznan.pl, przed nami bardzo rzadka okazja do tego, by wejść na teren wojskowego lotniska i podziwiać pokazy w powietrzu, jak i na ziemi.

- Jubileuszowy festiwal lotniczy SempAIR Optimi Show organizowany jest w związku z obchodami 70. rocznicy utworzenia w Poznaniu lotniska wojskowego w Krzesinach. Głównym celem wydarzenia jest oddanie hołdu naszym wspaniałym lotniczym poprzednikom oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego - podają organizatorzy. Ale okazja jest także inna - 111. rocznica powstania Portu Lotniczego Poznań Ławica.

Wiadomo już, że impreza odbywać się będzie w godzinach 9.00 - 18.00, a w akcji będzie można zobaczyć wiele maszyn. - Część pokazowa będzie trwała od 12:00 do 17:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. W akcji zobaczycie m. in. F-16 Tiger Demo Team Poland, ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny, Aerobatic Team Orlik, Łukasz "Luke" Czepiela oraz wyjątkowe maszyny: M-346 BIELIK, FA-50, C-130, PZL M28 Skytruck/Bryza, Carbon Cub EX-3, B0-105, PZL W-3A Sokół. Podniebne prezentacje uzupełnią pokazy dynamiczne na ziemi oraz ciekawa ekspozycja, złożona przede wszystkim ze sprzętu wojskowego - dodają.

Wstęp na teren imprezy w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego będzie biletowany. Bilety można kupić przez internet i kosztują od 40 złotych (bilet normalny) za wejście z dojazdem pociągiem z Poznania Głównego. Więcej zapłacimy, jeśli chcemy wjechać na teren samochodem - sam wjazd kosztuje 200 złotych, a do tego trzeba doliczyć bilety wstępu dla kierowcy i pasażerów. Dostępne są też bilety VIP w cenie od 700 złotych. Wszystkie informacje można znaleźć TUTAJ.

Co istotne, wydarzenie będzie się odbywać na terenie wojskowym, gdzie bardzo istotne są kwestie bezpieczeństwa. Na biletach muszą widnieć dane osobowe uczestników, które będą weryfikowane z dokumentem tożsamości. Bezpłatny bilet posiadać muszą wszyscy do tego uprawnieni (nawet dzieci poniżej 3. roku życia) i muszą na nim widnieć ich dane. W przypadku wjazdu autem konieczne jest podanie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro