Reklama

Zapraszają na wyjątkowy spacer. Będzie można zobaczyć z bliska traszki

fot. Anna Maria Kubicka
fot. Anna Maria Kubicka

Na Ratajach.

Spacer przyrodniczy na terenie użytku ekologicznego "Traszki Ratajskie" odbędzie się w sobotę przed południem.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

"Trwa wiosenna masowa migracja płazów do miejsc rozrodu. Ostatnie opady deszczu, wilgotność i temperatura zachęcają do wzmożonej aktywności. Dlatego też na wielu spacerowych alejkach, można stanąć oko w oko z traszką. Jak się wówczas zachować, dlaczego traszki trzeba chronić i jak odwdzięczą się nam traszki latem opowie przewodnik spaceru, Pan Artur Golis" - informują organizatorzy.

Spacer będzie połączony z pokazem odławiania traszek i oczywiście wpuszczaniem ich z powrotem do wody. "Specjalnie na tą okazję Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał zgodę na odstępstwo od zakazów umyślnego chwytania oraz płoszenia i niepokojenia osobników traszki zwyczajnej na obszarze użytku ekologicznego "Traszki Ratajskie" w związku z przeprowadzeniem działań edukacyjnych" - dodano.

Spacer rozpocznie się o godzinie 11:00 przy ul. Piaśnickiej (przystanek os. Lecha) i potrwa około 2 godziny. Organizatorzy zachęcają, by zadbać o odpowiednią odzież i obuwie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro