Reklama

Ważna ulica w centrum w końcu doczeka się remontu nawierzchni. Miesiąc utrudnień

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

O tym, że al. Niepodległości wygląda jak szwajcarski ser pisaliśmy na epoznan.pl już w lutym.

To właśnie w lutym w sprawie wyglądu nawierzchni alei Niepodległości pomiędzy Taylora i Niezłomnych napisał do nas Czytelnik. Skarżył się, że trasa jest dziurawa, wygląda jak szwajcarski ser, a przejazd po niej to tor przeszkód. W marcu Zarząd Dróg Miejskich podawał, że remont prawdopodobnie ruszy po długim weekendzie majowym. Zacznie się jednak wcześniej.

W czwartek drogowcy poinformowali, że prace zaczną się 23 kwietnia, a więc w najbliższy wtorek. - Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Taylora do ul. Niezłomnych i potrwają około miesiąca. W trakcie remontu sfrezowana zostanie stara i już dość zniszczona nawierzchnia jezdni. W jej miejsce ułożone będą nowe warstwy: wiążąca i ścieralna. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort przejazdów samochodów, pojazdów komunikacji publicznej i jednośladów - wyjaśniają.

Aby zminimalizować utrudnienia, prace podzielono na etapy. - W pierwszym - od 23 kwietnia - na trzy dni wyłączona z ruchu zostanie jezdnia zachodnia na odcinku ok. 150 m od skrzyżowania z ul. Składową i Taylora. Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo po jednym pasie jezdnią wschodnią. Nie będzie wjazdu i wyjazdu w ul. Składową. Objazd dla ruchu ogólnego i komunikacji zbiorowej wyznaczono ulicami Powstańców Wielkopolskich i Towarową - tłumaczy ZDM.

- W drugim etapie wyłączony z ruchu pojazdów zostanie analogiczny odcinek jezdni wschodniej, a ruch dwukierunkowy odbywać się będzie jezdnią zachodnią. Nie będzie wjazdu w ul. Taylora, na której obowiązywać będzie w tym czasie ruch dwukierunkowy oraz ograniczenia parkowania. Utrzymany zostanie objazd ul. Powstańców Wielkopolskich i Towarową.

To nie koniec. - W etapie trzecim, po długim weekendzie majowym, wyłączone z ruchu zostanie odcinek jezdni zachodniej i zewnętrzne pasy ruchu al. Niepodległości od ul. Składowej do skrzyżowania z ul. Niezłomnych. Nie będzie wjazdu i wyjazdu na al. Niepodległości z posesji przy ul. Powstańców Wielkopolskich 20. W etapie czwartym wyłączony z ruchu zostanie odcinek jezdni wschodniej i wewnętrzne pasy ruchu al. Niepodległości od ul. Składowej do skrzyżowania z ul. Niezłomnych. Nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu na al. Niepodległości z posesji przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1-5.

Kierowcy w trakcie prac muszą się liczyć z tym, że ograniczona tu zostanie prędkość do 30 km/h. Piesi będą mogli naprzemiennie korzystać z przejść - część będzie zamknięta. Zmiany będą też występować w komunikacji autobusowej.

Wszystkie prace mają się zakończyć do 24 maja. Ich koszt to około 1,4 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro