Reklama

Przy ważnym skrzyżowaniu rusza budowa nowych dróg rowerowych. Będą przebiegać m.in. przez park

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Teren ogrodzono.

W rejonie parku im. Tadeusza Mazowieckiego przy skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Strzeleckiej można zobaczyć wygrodzenia. Pojawił się tu m.in. zakaz poruszania się dla pieszych, a część drzew zabezpieczono płotkami. Jak ustaliliśmy, to początek prac związanych z budową nowych dróg rowerowych w tym rejonie.

- W rejonie skrzyżowania ulic Strzeleckiej, Królowej Jadwigi i Droga Dębińska wygrodzony został teren, na którym rozpoczynają się właśnie prace polegające na budowie nowych dróg rowerowych po obu stronach ul. Królowej Jadwigi między wspomnianym wyżej skrzyżowaniem a mostem Królowej Jadwigi, a także na odcinkach ul. Strzeleckiej i Kazimierza Wielkiego. Częściowo droga rowerowa przebiegać będzie przez park Tadeusza Mazowieckiego wzdłuż chodnika parkowego, przy czym założeniem inwestycji jest minimalna ingerencja w istniejącą zieleń parku - wyjaśnia Maja Chłopocka z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

- Drzewa zostały tam odpowiednio zabezpieczone. Na tym etapie inwestycji nie przewiduje się ingerencji w skrzyżowanie ul. Strzeleckiej, Królowej Jadwigi i Droga Dębińska, trasa rowerowa zaprojektowana została poza istniejącymi jezdniami. Planowane zakończenie najważniejszych robót to I kwartał 2025 roku - dodaje.

Jak przyznaje Chłopocka, w parku Tadeusza Mazowieckiego trwają także prace pielęgnacyjne polegające na usuwaniu jemioły z drzew, prowadzone są przez Zarząd Zieleni Miejskiej

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
13.94 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro