Reklama

Koleje Wielkopolskie pojadą nad morze i w góry?

fot. Koleje Wielkopolskie
fot. Koleje Wielkopolskie

Starają się o taką możliwość.

Jak podaje kolejowyportal.pl, przewoźnik z Wielkopolski złożył w Urzędzie Transportu Kolejowego wnioski o możliwość uruchomienia połączeń komercyjnych z Poznania w pięć lokalizacji - 4 nad morzem i 1 w górach. Koleje Wielkopolskie chcą jeździć do Kołobrzegu, Ustki, Gdyni i Świnoujścia, a także do Szklarskiej Poręby.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Połączenia miałyby być realizowane od 28 czerwca 2025 roku do 2 września 2029 roku. Kursować miałyby tu pojazdy EN76. W przypadku połączenia z Kołobrzegiem kursy są planowane na soboty i niedziele, a podróż trwałaby nieco ponad 3,5 godziny. Przejazdy z Poznania do Ustki i ponownie do Poznania odbywałyby się również w weekend, a czas przejazdu to 4,5 godziny. Do Gdyni moglibyśmy pojechać w soboty i niedziele w czasie 3 godziny i 3 minuty. Przejazd Poznań - Świnoujście - Poznań również zaplanowano na soboty i niedziele, a czas przejazdu to 3 godziny.

W góry przejazdy są planowane w okresie styczeń - marzec oraz koniec czerwca - sierpień w soboty i niedziele. Czas przejazdu to 4 godziny i 16 minut.

Korzystalibyście z takich połączeń?


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro