Reklama
Reklama

Dostajesz 800+? Wkrótce upływa ważny termin!

fot. gov.pl
fot. gov.pl

Trwa składanie wniosków o świadczenie na nowy okres.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 lutego przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus. Chodzi o okres wypłaty świadczenia pomiędzy 1 czerwca 2024 i 31 maja 2025. Do tej pory wniosek w naszym województwie złożono na blisko 292 tysiące dzieci, w kraju to prawie 3 mln wniosków. - Jeżeli rodzice nie chcą mieć przerwy w wypłacie świadczenia, warto złożyć wniosek do ZUS najpóźniej do 30 kwietnia. Wówczas ZUS wypłaci pieniądze jeszcze w czerwcu, pod warunkiem, że dokumenty będą kompletne i prawidłowo wypełnione - podkreśla ZUS.

- Wnioski na nowy okres świadczeniowy można złożyć za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS, dostępnej na urządzenia mobilne - informuje Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce. - Wniosek można również wypełnić na komputerze za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo swój bank - jeśli bank uruchomił taką usługę. Jeżeli rodzic złoży wniosek przez bank albo portal Emp@tia, a nie ma profilu na PUE ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych założy mu taki profil automatycznie na podstawie danych podanych przez klienta we wniosku - dodaje.

Jeśli wniosek zostanie złożony prawidłowo do 30 kwietnia, świadczenie zacznie być wypłacane do 30 czerwca. Jeśli wniosek złożymy w maju, świadczenie zacznie być wypłacane do końca lipca wraz z wyrównaniem za czerwiec. Jeśli wniosek złożymy w czerwcu, wypłata nastąpi do końca sierpnia wraz z wyrównaniem od czerwca. - Jeżeli wniosek złożymy po 30 czerwca, świadczenie będzie przyznane od miesiąca złożenia wniosku. Na przykład, jeśli wniosek wpłynie w lipcu, to rodzic straci świadczenie za czerwiec, a wypłata pieniędzy dotrze na konto dopiero do 30 września. Warto więc pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia - kończy Nowicka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wiatr zrywa dachy w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
23.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro