Reklama

Mieszkańcy centrum w nocy nie pospali. "Nienawidzę tego miasta"

fot. Katarzyna
fot. Katarzyna

A wszystko przez zaplanowane nocne prace.

- Tormelorze przyszli na nocną zmianę 00:00 ciąć kostkę brukową, jest 3:00 i dalej tną. Skrzyżowanie Ratajczaka i pl. Wolności. To zdecydowanie nie jest normalne. I nie przekonają mnie argumenty, że z jakiegoś powodu nie można tego zrobić w dzień - w nocy też nie można, bo jest cisza nocna. Tak samo jakby wybrano poważnego wykonawcę albo się nie zezwoliło na takie coś, to by nie było problemu. A tak jest problem - napisał do nas Czytelnik. Nie on jedyny. W tej samej sprawie napisała do nas Katarzyna. - Tak wygląda życie na ulicy Gwarnej o 3 w nocy. Dramat!!! Nienawidzę tego miasta!!! - wyjaśnia i dołącza nagranie, na którym słychać hałasy związane z pracami prowadzonymi na ulicy.

O tym, że w nocy będzie głośno, pisaliśmy na epoznan.pl z wyprzedzeniem. Z hałasami trzeba się liczyć jeszcze w noce ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek. Jak poinformowały Poznańskie Inwestycje Miejskie, przeprowadzane są prace regulacyjne przy torowisku tramwajowym. Dotyczą ulic Fredry, Mielżyńskiego, Gwarnej, 27 Grudnia i południowej strony placu Wolności.

Dlaczego prace odbywają się w nocy? - Wykonawca robót budowlanych w ramach Programu Centrum wykorzystuje w ten sposób czas, w którym MPK Poznań prowadzić będzie przeglądy techniczne w stacjach prostownikowych i zawieszone z tego powodu zostanie funkcjonowanie linii nocnej 201. Dzięki koordynacji prac, równolegle wykonana zostanie ostateczna regulacja przebudowanych torowisk przed odbiorami końcowymi. Z uwagi na nocną porę, mogą występować niedogodności związane z hałasem - podaje PIM.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
6.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro