Reklama

Zbigniew Czerwiński prezentuje 5 punktów programowych swojej kadencji. Co planuje?

fot. Zbigniew Czerwiński / FB
fot. Zbigniew Czerwiński / FB

Do wyborów coraz mniej czasu.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Poznania we wtorek wyjaśnił, jakie ma plany, jeśli uda mu się wygrać w niedzielnych wyborach na prezydenta Poznania. Wymienił 5 punktów programowych, które zamierza zrealizować, jako prezydent naszego miasta.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Co konkretnie planuje? Po pierwsze, modernizację Kolejowej Obwodnicy Poznania tak, by mogli z niej korzystać pasażerowie. Dodatkowo chce wybudować węzeł komunikacyjny na Starołęce. Po drugie, stawia na drogi lokalne - przyspieszenie utwardzania dróg gruntowych, w których jest już komplet mediów. Po trzecie, wszyscy mieszkańcy poniżej 15. roku życia mogliby korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Dodatkowo Czerwiński zapowiada przegląd cen biletów ZTM.

To wciąż nie koniec. Numer cztery to powrót klubu Warta Poznań do Poznania (wybudowanie nowego stadionu), a także zrealizowanie innych inwestycji sportowych - wyremontowanie hali Arena oraz wybudowanie dwóch nowych hal sportowych. Ostatni punkt to rozliczenie Jacka Jaśkowiaka i jego ekipy. - Dokładne przebadanie, jak przepalano nasze pieniądze oraz ujawnienie utajnionych umów i klauzul. Tam, gdzie prawo zostało złamane, zawiadomimy prokuraturę lub odpowiednie służby - zapowiada.

Druga tura wyborów już w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro