Reklama
Reklama

Sławomir Hinc nowym zastepcą prezydenta Poznania

Nowym zastępcą prezydenta miasta Poznania został Sławomir Hinc. Oficjalne ogłoszenie nominacji nastąpiło w czwartek. Nowy wiceprezydent będzie zajmował się działem oświaty i kultury. Hinc nie przejmie sportu. Tymczasowo tym działem będzie zajmował się Ryszard Grobelny.

Sławomir Hinc urodził się 13 sierpnia 1975 roku w Śremie (województwo poznańskie). Przez kolejnych 15 lat zamieszkiwał w Bninie (dzielnica Kórnika), by następnie przeprowadzić się i zamieszkać w Poznaniu (dzielnica Nowe Miasto). W Bninie uczęszczał do szkoły podstawowej, którą ukończył w 1990 roku. Po ukończeniu tejże szkoły został przyjęty do Technikum Energetycznego. Od października 1995 rozpoczął studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, na kierunku Socjologia. W czerwcu 2000 roku obronił pracę magisterską, by w lipcu tego samego roku zostać przyjętym na studia doktoranckie na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Pracę doktorską obronił w lutym 2005 roku i uzyskał tym samym stopień doktora nauk humanistycznych.

Sławomir Hinc należy do Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.

Jako zastepca prezydenta ma przejąć część obowiązków, które pełnił Maciej Frankiewicz. Nowy wiceprezydent będzie zajmował się kulturą i oświatą. Za sport tymczasowo będzie odpowiadał Ryszard Grobelny.

Prezydent Ryszard Grobelny komentuje nominację Sławomira Hinca następująco: Sławomir Hinc jest osobą, która zna znaczną część tej działalności, która się w mieście odbywa. Jest radnym dość aktywnym od kilku lat, osobą interesującą się m.in. kulturą i oświatą, mającą swoje pomysły.

 

Czy myślisz, że działanie nowego zastępcy prezydenta usprawni funkcjonowanie oświaty i kultury w Poznaniu?

  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
19.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro