Reklama

130 koncertów w trzy dni. Również na pl. Wolności

fot. Next Fest / UM Poznań
fot. Next Fest / UM Poznań

Powraca Next Fest Music Showcase & Conference.

Potrwa od 18 do 20 kwietnia. To 3 dni wypełnione 130 koncertami debiutantów i doskonale znanych publiczności zespołów oraz dyskusjami o rynku muzycznym.

"Next Fest doskonale wypełnił lukę po festiwalu Spring Break, co pokazała już ubiegłoroczna, pierwsza edycja. Bardzo mnie cieszy, że wydarzenie promuje młodych artystów" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. "Dla uczestników to doskonała okazja do spotkania z obiecującymi debiutantami, którzy już za chwilę podbiją polską scenę muzyczną. Z drugiej strony w program imprezy umiejętnie wplatani są znani już odbiorcom i lubiani artyści, a nawet ikony polskiej estrady. Przykładem może być chociażby zaplanowany podczas tegorocznego Next Festu występ Małgorzaty Ostrowskiej, Vito Bambino czy Tymona Tymańskiego z zespołem Kury" - dodaje.

Jak zapowiedziano, mocnym punktem tegorocznego programu są koncerty na placu Wolności. To tutaj wystąpią headlinerzy, jak Kaśka Sochacka, Vito Bambino, Kacperczyk, Ania Rusowicz, Małgorzata Ostrowska i Kasia Lins. Na te koncerty można wybrać się niezależnie od reszty festiwalu, kupując oddzielne bilety.

Next Fest Music Showcase & Conference to nie tylko koncerty. Podobnie jak przy pierwszej edycji, nieodłączną częścią festiwalu są panele dyskusyjne z przedstawicielami rodzimej branży muzycznej. "Poznańskie wydarzenie to okazja do rozmowy o tym, co jest obecnie najistotniejsze dla ciągle zmieniającego się rynku muzycznego, w jakim kierunku on zmierza oraz o tym, jakie działania pomagają tym, którzy stawiają na scenie pierwsze kroki" - informują miejscy urzędnicy.

Sercem Next Fest Music Showcase & Conference jest Centrum Kultury Zamek, gdzie mieścić się będzie centrum festiwalowe i odbędzie się część koncertów. Zespoły zagrają na placu Wolności, w Scenie na Piętrze, Tamie, Blue Note, Lokum, Dragon Social Club, The Dubliner Irish Pub, Schronie, Muchos, Pod Minogą, Barock Club, Sarp Social Club oraz w Psie Andaluzyjskim. W programie dodatkowo szeroka oferta afterparties, wystaw, warsztatów oraz miejskich atrakcji.

Organizatorami wydarzenia są poznańska agencja Good Taste Production i Fundacja Trzy Sztuki.

"Wydarzenie współfinansowane jest z budżetu Miasta Poznań. Współorganizatorem wydarzenia jest Teatr Muzyczny, a partnerem strategicznym - CK Zamek. Partnerami wydarzenia są: Ania Kruk, Estrada Poznańska, PayPo, Veolia, Zaiks. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Rozwój Sektorów Kreatywnych" - poinformowano.

By uczestniczyć w wydarzeniach trzeba mieć karnet lub bilet.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro