Reklama

Implanty zębów - w Stomatologii Persona to nie tylko estetyczne rozwiązanie problemu

Na ogół przyjmuje się, że braki w uzębieniu to kwestia wizualna, a implanty zębów są zabiegiem estetycznym. Jednak to tylko powierzchowne spojrzenie na problem. W rzeczywistości brak zęba może wpływać na stan zdrowia całego organizmu, nierzadko doprowadzając do wielu chorób.

Samo szczotkowanie wystarczy?

Nawet, gdy higiena jamy ustnej stosowana jest rano i wieczorem, to niekoniecznie musi być wykonywana prawidłowo. Trudno dostępne miejsca oraz zalegający pokarm między zębami, nakładający się kamień nazębny, nieodpowiedni ruch szczoteczką czy niedopasowana pasta - to wszystko może przyczynić się do wystąpienia próchnicy, a nawet paradontozy, co z kolei skutkuje ryzykiem utraty zęba.

Dlatego nawet jeżeli jesteśmy przekonani o tym, że dbamy o jamę ustną, to dopiero podczas profesjonalnej konsultacji u stomatologa może okazać się, że byliśmy w błędzie, a ząb nadaje się do leczenia.

Należy tutaj wspomnieć, że nieleczony ząb może poważnie wpłynąć m.in. na kondycję serca. Bakterie chorego zęba mogą przedostać się do krwiobiegu, a stamtąd do narządów wewnętrznych, w tym do serca. W konsekwencji powstaje blaszka miażdżycowa, która powoduje zwężenie światła tętnicy. To z kolei może skutkować zawałem mięśnia sercowego lub udarem mózgu. Wszystko jest ze sobą połączone.

Brak uzębienia i co dalej?

Kiedy ząb jest w takim stanie, że nadaje się tylko do usunięcia, konieczny jest dalszy plan działań. Samo usunięcie zęba nie rozwiązuje problemu, a brak wypełnienia luki może przyczynić się do wielu powikłań zdrowotnych wychodzących poza jamę ustną.

Najczęściej występującymi skutkami braku uzębienia są:

- Choroba okluzyjna - brak równowagi pomiędzy trzema strukturami w obrębie twarzoczaszki: stawy skroniowo-żuchwowe, mięśnie i zęby. Skutkuje m.in. trzaskiem lub trzeszczeniem w stawie skroniowo-żuchwowym, bólem okolicy skroniowej podczas jedzenia, bólami głowy, błędnie określanymi jako migrenowe, szumem w uszach.

- Problemy żołądkowe i choroby układu trawienia - spowodowane niedostatecznym rozdrobnieniem pokarmu. Wiąże się to również z zaburzeniem wchłaniania składników odżywczych.

Zdarzają się przypadki, w których pacjent z szumami usznymi udaje się do laryngologa, a tak naprawdę problem leży po stronie zębów.

Wizyta u dentysty w Poznaniu

Wiemy już, czym skutkuje nieodpowiednia higiena jamy ustnej, jakie zagrożenia niesie nieleczony ząb i z jakimi skutkami można się mierzyć wobec braku uzębienia. Teraz pora przedstawić konkretne rozwiązania z zakresu implantologii. Posłużymy się przy tym przykładem gabinetu stomatologicznego Stomatologia Persona w Poznaniu.

Pierwsza wizyta w placówce to szczegółowy wywiad, badanie pod mikroskopem całej jamy ustnej, zdjęcia RTG panoramiczne oraz dokumentacja fotograficzna wewnątrzustna, na podstawie których powstaje plan leczenia biologicznego wraz z kosztorysem. Każdy przypadek jest analizowany indywidualnie, a wnikliwość podczas wywiadu pozwala na odpowiednie dopasowanie leczenia. W przypadkach bardziej skomplikowanych leczenie jest omawiane podczas konsylium w porozumieniu z wielospecjalistycznym zespołem lekarzy.

Gdy zakończone jest leczenie biologiczne, w przypadku leczeń kompleksowych, przechodzi się do diagnostyki okluzyjno-stawowej.

Kompleksowa opieka w gabinecie stomatologicznym w Poznaniu

Gabinet dentystyczny Stomatologia Persona stawia na wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Dlatego lekarze zasilający kadrę ciągle doskonalą swoje umiejętności i poszerzają wiedzę na prestiżowych kursach i szkoleniach zarówno w Polsce, jak też za granicą.

Z takim doświadczeniem oraz przy udziale wysokiej jakości sprzętu medycznego, gabinet stomatologiczny w Poznaniu oferuje szereg możliwości leczenia implantologicznego, m.in.

- Zabiegi implantologiczne z wykorzystaniem nawigacji przez szablon. Szablon zapewnia precyzyjne nawiercanie i osadzanie implantu, umożliwia zastosowanie technik o minimalnym stopniu inwazyjności, redukując ból pooperacyjny, obrzęki oraz czas gojenia.

- A-PRF - usługa przyspieszająca gojenie po zabiegach implantologicznych. Polega na wyodrębnieniu z krwi pacjenta zaawansowanej frakcji fibryny bogatopłytkowej. Krew od pacjenta pobierana jest bezpośrednio przed zabiegiem w gabinecie Stomatologia Persona.

- Natychmiastowa implantacja, czyli wkręcanie implantu zaraz po usunięciu zęba.

- All on six. W trakcie jednego zabiegu zostaje wszczepionych 6 implantów w szczęce lub żuchwie oraz następuje natychmiastowe oddanie pracy tymczasowej protetycznej na implantach.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że gabinet stomatologiczny Persona posiada własną pracownię protetyczną i wysokiej jakości sprzęt do tomografii komputerowej.

Biorąc pod uwagę wszystkie zagrożenia zdrowotne, których źródło znajduje się w zębach (a raczej ich braku), warto od razu przejść do działań i zapobiec wspomnianym konsekwencjom. O ile odpowiednio wcześnie zainterweniujemy, gabinet stomatologiczny może okazać się pierwszym i ostatnim gabinetem lekarskim, w którym rozwiążemy nasz - nie tylko estetyczny - problem.

Więcej informacji i zapisy:
Stomatologia Persona
ul. Palacza 147, Poznań, Grunwald
mail: [email protected]
tel. 61 307 0 307
https://persona.pl

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro