Reklama
Reklama

Rowerzyści na poznańskiej ulicy, obok droga rowerowa. "Ścieżka rowerowa za wąska? Może zbyt mało płaska, a kostka na ścieżce ma nieodpowiedni kolor?"

fot. Marcin
fot. Marcin

Na rowerzystów na ulicy Starołęckiej natknął się nasz Czytelnik.

- Czy coś się zmieniło w przepisach Prawo o Ruchu drogowym? Czy ścieżka rowerowa za wąska? A może zbyt mało płaska, czy kostka na ścieżce ma nieodpowiedni kolor? - dopytuje nasz Czytelnik Marcin. Jak zauważa, grupa rowerzystów poruszała się po ulicy Starołęckiej, choć tuż obok jest droga rowerowa. - Sam przesiadłem się z MPK na rower po tym, jak MPK zmniejszyło częstotliwość kursowania pojazdów. Miesięcznie jeżdżę ok. 400 km po Poznaniu, cały rok, niezależnie czy śnieg, deszcze itd. Największy problem to piesi chodzący środkiem chodnika / ścieżki rowerowej, niestosujący się do poruszania prawą stroną, czy osoby wyprowadzający psy na bardzo długich smyczach. Czy w tym wszystkim chodzi o to, aby wzajemnie sobie utrudniać poruszanie? - dopytuje.

Skontaktowaliśmy się z policją. W przepisach nic się nie zmieniło. Rowerzyści widoczni na zdjęciu powinni jechać drogą rowerową, a nie ulicą. Zgodnie z artykułem 33 Prawa o Ruchu Drogowym, "Kierujący rowerem lub hulajnogą elektryczną jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla pieszych i rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić". Za łamanie przepisów grozi mandat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro