Reklama

Warta Poznań nie wypłaca wynagrodzenia pracownikom na czas? Mamy stanowisko klubu

Tak ma wyglądać nowy stadion Warty | fot. Warta Poznań
Tak ma wyglądać nowy stadion Warty | fot. Warta Poznań

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

Nasz Czytelnik przyznaje, że chce pozostać anonimowy, ale wierzy, że nasza interwencja może poprawić sytuację w klubie, dlatego poprosił nas o pomoc. - Chciałbym nagłośnić problem, z którym boryka się cały sztab Warty i jeśli chodzi o akademię i część esktraklasowej kadry. Mianowicie chodzi o to, że Warta Poznań S.A. notorycznie nie wypłaca wynagrodzenia na czas - pisze. - Czasami przesuwa się to o jeden dzień, w gorszych przypadkach o 4 dni, ale ostatnio nie robią tego od ponad 2 tygodni - dodaje.

- Inne akademie w Poznaniu nie mają takich problemów jak Warta. [...] To skandal, żeby klub z ekstraklasy robił takie świństwa swoim pracownikom. [...] Gdy temat zostanie chociaż trochę nagłośniony to skończy się ta farsa ze strony klubu - dodaje i przyznaje, że problem z wynagrodzeniem pojawił się m.in. przed Wielkanocą.

Poprosiliśmy klub o ustosunkowanie się do sprawy. Ostatecznie otrzymaliśmy stanowisko Warty Poznań. Oto jego treść:

Trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że klub notorycznie czy celowo nie wypłaca pracownikom wynagrodzeń na czas. Warto uporządkować fakty, które potwierdzają nasze stanowisko. Przede wszystkim pracownicy w klubie zatrudnieni są na podstawie różnych umów - co oznacza bezpośrednio zróżnicowane terminy wypłaty wynagrodzenia, czy szerzej rozliczenia się z wykonanych usług. W klubie mamy bowiem pracowników zatrudnionych na umowie o pracę, jak również działających na podstawie umów zlecenia oraz umów B2B. Łącznie jest to ponad 150 osób.

Warta nie ma żadnych zaległych należności stanowiących zobowiązania podatkowe czy socjalne.

Ciężko nam się odnieść do konkretnego przypadku zgłoszonego przez Państwa czytelnika. Mamy pojedyncze przypadki, kiedy zwłaszcza w obszarze B2B wypłacaliśmy środki po pełnym wykonaniu usługi, czy np. zdaniu naszego sprzętu. Ewentualne opóźnienie leży wówczas po stronie podwykonawcy, nie zaś klubu. Stoimy na stanowisku, że płacimy uczciwie i w całości - po wywiązaniu się podwykonawcy z ustalonych zadań.

Chcemy podkreślić wyraźnie, że ani przyszłość finansowa klubu, ani tym bardziej wszystkich jego pracowników - którzy są najważniejszą jego częścią, nie jest w żaden sposób zagrożona. Warta Poznań to przede wszystkim ludzie z pasją, którzy realizują ją w pracy. Bardzo to doceniamy i jesteśmy wdzięczni wszystkim naszym pracownikom. Kondycja finansowa klubu jest stabilna, realizujemy nasze kontrakty sponsorskie i zaplanowane działania. Jakiekolwiek opóźnienia - jeżeli mają miejsce - są nieznaczne i wynikają z kalendarza, nakładających się zobowiązań czy pewnych przesunięć zakomunikowanych z wyprzedzeniem współpracownikom. Zarząd klubu jest zawsze otwarty na rozmowę z pracownikami i wyjaśnieniem każdego z przypadków indywidualnie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro