Reklama

Prezydent dziękował młodym nad Wartą. "Jestem dumny"

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

To ostatni tydzień kampanii przed drugą turą wyborów na prezydenta miasta Poznania.

Nad Wartą podczas konferencji prasowej młodzi spotkali się z prezydentem Poznania. Poparcia udzielili mu Młodzi Demokraci i Młodzi Nowocześni. Podjęto sporo ważnych tematów - między innymi bezpłodność, żłobki czy inwestycje nie tylko nad samą Wartą.

Prezydent Jacek Jaśkowiak, zabierając głos na wstępie podziękował młodzieży, które chce się angażować politycznie. "Jestem dumny z tego, że w nowej Radzie Miasta będziemy mieli aż tylu młodych ludzi, których wspierałem również w tej kampanii i razem pewne rzeczy robiliśmy" - mówił.

"Kiedy pierwszy raz starałem się o objęcie tego urzędu pamiętam jak wyglądała Warta, jak wyglądały jej brzegi. Dzisiaj możemy być z tego dumni. Młodzi ludzie tutaj przychodzą. To miejsce, w którym można wypić sobie piwo w pewnych miejscach, czy też spędzić czas z przyjaciółmi"
- mówił. "Wsłuchuję się w głos młodych ludzi, często rozmawiamy, często mówimy o tym, co możemy jeszcze zrobić w Poznaniu żeby było lepiej. Natomiast najważniejsze jest to, że bardzo wielu młodych ludzi, którzy w tej kampanii pokazali mocną pracę dla miasta i na pewno będą zmieniać Poznań na taki właśnie Europejski" - dodał. "Najniższe bezrobocie nie tylko w Polsce, ale i w Europie, naprawdę ciekawe miejsca pracy, świetne uczelnie. Co ważne myślimy o tym jak się zmienia struktura Poznania. Mieliśmy ten problem, że młodzi ludzie wyjeżdżali z miasta, dzisiaj ci młodzi ludzie wracają. Widzimy to chociażby na poziomie struktury Jeżyc, Wildy, Łazarza, bo fajnie jest mieszkać w mieście, mieć blisko do pracy. Są też miejsca kultury, rozrywki można też uprawiać sporty. Także róbmy to dalej z młodymi i dla młodych, bo tak naprawdę to co my dzisiaj zrobimy, będzie służyło kolejnym generacjom młodych ludzi" - zakończył.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
12.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro