Reklama

Stojąca na przystanku policjantka zauważyła, co dzieje się w pobliskim sklepie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Google Street View

Obserwowała mężczyznę przez witrynę sklepową.

Do zdarzenia doszło w połowie marca przy ul. Ostroroga w Poznaniu. Wówczas sierż. Anna Matuszewska dzielnicowa z poznańskiego Grunwaldu, będąc po służbie, czekała na przyjazd tramwaju na pobliskim przystanku. W pewnym momencie przez szybę w sklepie naprzeciwko, zauważyła podejrzanie zachowującego się mężczyznę.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Podszedł on do regału z produktami spożywczymi i unikając wzroku kasjera, zaczął pakować artykuły do swojego plecaka. Następnie minął kasy i udał się do wyjścia nie płacąc za towar" - informuje sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

"Po opuszczeniu marketu zbyt długo nie cieszył się jednak swoim "łupem". Policjantka widząc całą sytuację ruszyła za złodziejem, przecinając mu drogę i uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Spróbował on jeszcze swoich sił, aby się oswobodzić, jednak doświadczenie naszej koleżanki wzięło górę i zatrzymała amatora cudzego mienia. Na miejsce wezwała patrol, który już dalej "zaopiekował się" mężczyzną. Okazał się nim 59-letni poznaniak, który wcześniej dopuszczał się już kradzieży" - dodaje

Skradziony towar wrócił do sklepu, a sprawa mężczyzny trafiła do sądu. Będzie odpowiadał za wykroczenie.

"To kolejny przykład, gdzie szybka i zdecydowana reakcja policjantów z Poznania będących nawet po służbie, przyczyniła się do zatrzymania sprawcy naruszenia prawa" - dodaje policjant.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro