Reklama

W sobotę poznaniacy za darmo przebadają się od stóp do głów. Aż w trzech miejscach

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tung Nguyen z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tung Nguyen z Pixabay

Zaprasza NFZ.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się piknik rodzinny z cyklu "Poznań w formie". Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania razem z partnerami przygotowali liczne atrakcje, m.in. bezpłatne badania, spotkania z olimpijczykami oraz przedstawienia teatralne.

"Pracownicy Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ będą oferować wykonanie pomiaru analizy składu ciała, a także udzielać informacji o Internetowym Koncie Pacjenta, bezpłatnych programach profilaktycznych i portalach wspomagających zdrowie, takich jak Akademia NFZ czy Diety NFZ. Piknik planowany jest w godzinach od 11:00 do 16:00" - informuje Mikołaj Woźniak z WOW NFZ.

Z kolei od godziny 10:00 do 18:00 potrwa akcja profilaktyczna "Skonsultuj z farmaceutą" organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. W Galerii Avenida będzie można skorzystać np. z pomiarów ciśnienia i glikemii, zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy oraz odwiedzić stoisko profilaktyczne Narodowego Funduszu Zdrowia.
Badania profilaktyczne, konsultacje lekarskie i warsztaty edukacyjne to główne punkty programu wydarzenia pod nazwą "Zdrowie pod kontrolą". "Studenci medycyny zrzeszeni w poznańskim oddziale organizacji IFMSA zapraszają do Centrum Handlowego Posnania w godzinach od 10:00 do 18:00. Będzie można zapoznać się również z materiałami informacyjnymi WOW NFZ, który objął akcję patronatem honorowym. Wśród nich znajdą się materiały dotyczące platformy Diety NFZ czy programu Profilaktyka 40 plus" - dodaje Woźniak.

"W czasie wydarzeń będziemy też przypominać, że powoli dobiega końca czas na skorzystanie z programu Profilaktyka 40 plus. Będzie on realizowany do końca czerwca tego roku" - zapowiada.

Do tej pory badania w ramach programu wykonało ponad 300 tys. osób w Wielkopolsce, ale uprawnionych jest o wiele więcej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro