Reklama

W sobotę druga z dziesięciu tego typu imprez zapowiedzianych w Poznaniu

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

To cykl poświęconych zdrowiu i ekologii międzypokoleniowych pikników.

Badania profilaktyczne i konsultacje lekarskie dla dorosłych, a dla dzieci - zabawy, warsztaty i gry z nagrodami - to wszystko czeka na gości podczas dziesięciu pikników "Poznań w formie", jakie w tym roku odbędą się w stolicy Wielkopolski.

Rodzinny piknik rozpocznie się 13 kwietnia o godzinie 11:00 w pawilonie Iglica na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i potrwa do godziny 16:00. Wydarzenie jest bezpłatne, każdy może wziąć w nim udział.

"Podobnie jak podczas innych pikników z tego cyklu - organizatorzy przez cały dzień będą zachęcać jego uczestników do profilaktyki. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania razem z partnerami przygotował strefę zdrowia z bezpłatnymi badaniami i konsultacjami. Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ oferuje wykonanie pomiaru masy ciała i tkanki tłuszczowej. Jego przedstawiciele będą też udzielać informacji o Internetowym Koncie Pacjenta, bezpłatnych programach profilaktycznych i portalach wspomagających zdrowie, takich jak: Akademia NFZ czy Diety NFZ" - informują miejscy urzędnicy.

Na badania poziomu PSA oraz testy związane z profilaktyką HCV i HIV zaprasza Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia. Na stoisku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu palacze będą mogli skorzystać z badania mierzącego zawartość węgla w wydychanym powietrzu. Z pomiaru glukozy we krwi czy ciśnienia tętniczego oraz sprawdzenia BMI będzie można skorzystać na stanowisku Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych. Na konsultacje dotyczące profilaktyki otyłości oraz sposobów jej leczenia zaprasza Szpital Miejski im. Franciszka Raszei. A to tylko jedne z wielu propozycji.

To także okazja, by dowiedzieć się więcej o ekologii i bezpieczeństwie. W punkcie OK Poznań każdy będzie mógł przekonać się, jakie korzyści płyną z przystąpienia do programu zniżek przygotowanego przez Miasto. Będzie też dużo zajęć sportowych, a scenę opanują między innymi artyści.

Atrakcje na scenie:
11:15 - Art Bonsai | "Mityczne muzykowanie"
12:00 - animacje dla dzieci
12:30 - Teatr Fuzja | "Ciocia Jadzia"
13:15 - spotkanie z Olimpijczykami - Poznań Athletic
13:45 - przygoda z bieganiem - Tomasz Makowski, Night runners, Kids Run Academy
14:30 - o zdrowiu psychicznym i stresie - Fundacja Ty i ja
15: 00 - animacje dla dzieci
15: 30 - pokaz baniek mydlanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro