Reklama

Sprawca uciekł po potrąceniu jadącego na rowerze dziennikarza TVP3. Nie trafi do aresztu

Do wypadku doszło na tej ulicy. | fot. Google Street View
Do wypadku doszło na tej ulicy. | fot. Google Street View

Są nowe informacje.

Krzysztof Czub we wtorek po południu został potrącony przez samochód pod Ostrowem Wielkopolskim. Jechał rowerem ulicą Kamienną, sprawca po wypadku nie zatrzymał się, by udzielić mu pomocy. Dziennikarz trafił do szpitala. Ma między innymi złamanych 11 żeber.

W środę policjanci zatrzymali podejrzanego o spowodowanie tego wypadku mężczyznę. W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki. W czwartek mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji przekazał, że 25-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego i posiadania narkotyków. Dodał, że w piątek rano prokurator z Ostrowa Wielkopolskiego ma wystąpić do Sądu o areszt tymczasowy. Tak też się stało.

"Nasz wniosek nie został uwzględniony przez sąd. Sąd uznał, że wystarczające będzie zastosowanie wobec mężczyzny środków nieizolacyjnych w postaci dozoru policyjnego polegającego na trzykrotnym stawiennictwie w tygodniu we właściwej miejscowo komendzie" - przekazał w rozmowie z Radiem Poznań rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro