Reklama

Kontrowersyjny transparent w Poznaniu. Stoi za nim Młodzież Wszechpolska

fot. Julia / Widz WTK
fot. Julia / Widz WTK

Na sprawę zwróciła uwagę Julia, widz WTK.

- Szanowni państwo, spacerowałam wczoraj wieczorem i przechodząc przez ulicę Estkowskiego zauważyłam, że jacyś wandale rozwiesili transparent antysemicki. Myślałam, że pozbyliśmy się antysemityzmu w Polsce, ale widocznie się myliłam. Jest mi wstyd za mój kraj, że nadal są w nim tacy ludzie. Czy wiedzą państwo, kto jest za to odpowiedzialny - pyta Julia.

Na transparencie napisano "Krew jego na was i na dzieci wasze". Widać na nim barwy Polski i Izraela. Jest też QR kod, który przekierowuje do strony internetowej z petycją o wydalenie Ambasadora Izraela z naszego kraju. Jako autorzy podają się Młodzież Wszechpolska i Marsz Niepodległości.

Oto treść petycji, którą można podpisać w sieci:

"Niedawno cały świat obiegła informacja o śmierci 7 wolontariuszy World Central Kitchen, którzy nieśli pomoc cywilom w Strefie Gazy, która już od dłuższego czasu jest celem ataków Sił Obronnych Izraela. Wśród ofiar był również Polak - Damian Soból z Przemyśla.

Izrael prowadzi działania wojenne odbiegając od standardów cywilizacyjnych. Codziennie w Strefie Gazy od kul, bomb i głodu ginie wielu autochtonów. Izrael blokuje pomoc humanitarną, a śmierć wolontariuszy WCK nie była przypadkiem - samochody w których znajdowali się wolontariusze zostały celowo ostrzelane przez izraelskie wojsko. Jest to prawdopodobnie próba zniechęcenia organizacji humanitarnych do dalszej pomocy ludziom ze Strefy Gazy.

Tymczasem każdy, kto wspomni o zbrodniach Izraela (od prawa do lewa) zostaje nazwany antysemitą. Taką narrację prowadzi m.in ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne czy Jan Hartman.

Warto pamiętać, że horror Palestyńczyków nie zaczął się w październiku 2023 roku, a trwa już wiele dekad. Izrael już długo prowadzi politykę opartą na traktowaniu arabskich autochtonów jako "podludzi". Jednocześnie cały świat przymyka oko na zbrodnicze działania rządu w Tel-Aviv, a sami Izraelczycy używają karty holocaustu i antysemityzmu do relatywizowania swoich haniebnych działań.

Oliwy do ognia dolała wypowiedź ambasadora Izraela w Polsce w Programie Kanału Zero, w którym nie przeprosił za tragiczną śmierć Polaka.

W imieniu zatroskanych Polaków apelujemy o wydalenie ambasadora Izraela z Polski".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro