Reklama

Kierowca ciężarówki zakłócał pracę tachografu. Stracił prawo jazdy

fot. policja
fot. policja

Wpadł podczas rutynowej kontroli.

W środę policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy z naczepą. Kontroli poddany był nie tylko pojazd, ale też m.in. czas pracy kierowcy. - Mundurowi zrobili wydruk zapisów tachografu. Podczas analizy wydruku aktywności kierowcy z 10 kwietnia okazało się, że zamiast jazdy pojazd rejestruje odpoczynek, co potwierdziło sprawdzenie karty w programie - wyjaśnia policja.

W ciężarówce znaleziono urządzenie, które pozwalało na nierejestrowanie aktywności jazdy. - Po podłączeniu urządzenia tachograf mógł nawet w trakcie jazdy rejestrować fikcyjny odpoczynek. Tak było w przypadku zatrzymanego przez policjantów kierowcy ciężarówki 48-latka z województwa mazowieckiego. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy - dodaje.

Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Wszczęto już postępowanie wobec przewoźnika, na którego może zostać nałożona kara do 10 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro