Reklama

Grunwald: w miejscu baraków powstanie przedszkole

Przy ulicy Sowińskiego, w miejscu, gdzie wiele lat stały baraki, teraz stanie przedszkole. We wtorek ruszyła budowa nowego budynku. Miasto na ten cel przeznaczyło pięć milionów złotych. Pierwsze zapisy przedszkolaków ruszą już w przyszłym roku.

Budowa przedszkola przy ul. Sowińskiego ruszyła pełną parą. Nowe przedszkole będzie otoczone pasem zieleni. "Staraliśmy się budynek wkomponować w otoczenie, a otoczenie to jest park. - tłumaczy Grażyna Lisiecka, dyrektor Wydziału Oświaty UM - Projekt zakładał jak najmniejsze zniszczenia zieleni, także zostało dużo starodrzewów".

Nowe przedszkole powstaje na terenie Gospody Targowej. Wcześniej, przy ulicy Sowińskiego stały baraki. Z ich mieszkańcami walczył od trzech lat Zarząd Zasobów Lokalowych. Ostatnia mieszkanka wyprowadziła się w marcu. Budynki już od wielu lat nie nadawały się do użytku.

Miejsce wyburzonych baraków zagospodarowane zostanie ogromnym pasem zieleni. Radni chcieliby jednak, żeby powstał tam rynek. "Nie ma rynku na Grunwaldzie. - tłumaczy Maciej Zawieja, radny PO - Bardzo fajnym pomysłem byłoby, gdyby pojawił się tam jakiś drobny kupiecki przemysł, gdzie mieszkańcy Grunwaldu mogliby kupić rzeczy codziennego użytki, np. jedzenie".

W tej chwili pewna jest jedynie budowa przedszkola. W budynku mieścić się będzie osiem sal dla dzieci, sala gimnastyczna i dwa wewnętrzne dziedzińce. Budynek ma być gotowy do użytku już wiosną przyszłego roku. We wrześniu 2010 roku ma pojawić się w nim dwustu przedszkolaków. Budowa przedszkola ma kosztować pięć milionów złotych.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
6.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro