Reklama

Niezwykłe odkrycie na placu budowy. Znaleziono kapsułę czasu

fot. wagrowiec.eu
fot. wagrowiec.eu

W Wągrowcu.

Urzędnicy z Wągrowca poinformowali o dokonaniu niezwykłe odkrycia w trakcie budowy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2. Operator koparki natknął się na kapsułę czasu. Jak się okazało, kapsułę w postaci słoika z zawartością zakopano w 1967 roku.

- W wykopanym słoiku znaleziono relację z Dnia Dziecka w klasie ósmej, której wychowawcą była wówczas pani Barbara Glapan. Treść nie do końca czytelnego tekstu jest następująca: "W dniu tym wybieramy się na wspólną wycieczkę do lasu z akordeonem, na którym prześlicznie gra Heniu Cifer. Kończymy ósmą klasę Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu. Kierownikiem naszej szkoły jest pan Marian Kurczewski, a wychowawczynią od klasy piątej do ósmej pani Barbara Glapan ze Skoków. Żegnamy się wszyscy z wielkim żalem. 17 czerwca otrzymujemy świadectwa ukończenia tej szkoły, a po południu w tym dniu spotykamy się na pożegnalnej kawie wraz z rodzicami i nauczycielami. Niech ten arkusz papieru z naszymi podpisami, odciskami palców (kciuka prawej ręki) oraz zdjęciami zostanie po nas jako pamiątka wspólnie przeżytych ośmiu lat w tej szkole. Rozchodzimy się w różne strony, ale wspomnienia miłych chwil będą nas łączyć ze sobą na zawsze" - informują urzędnicy.

Szkoła poszukuje obecnie osób ze zdjęć, które znajdowały się w kapsule. - Zamieszczony tekst nie jest do końca czytelny, zdjęcia odkleiły się i nie wiadomo, jakim nazwiskom przypisać poszczególne fotografie - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
5.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro