Reklama

Urząd Pocztowy przy Dworcu Zachodnim czynny jeszcze krócej! "Skandaliczna sytuacja"

fot. Google Street View
fot. Google Street View

O sprawie poinformowali nas Czytelnicy.

- Skandaliczna sytuacja na poczcie głównej. Mimo informacji, że jest czynna do 24, nagle poczta zmieniła godziny urzędowania do 22. Byłem po 22, nie udało mi się nadać listu terminowego!!! Po mnie wiele osób przyszło z podobnym problemem. Takie informacje powinny być ogólnodostępne, tymczasem informacja na jednym z wejść jest stara i wprowadza w błąd. Tak samo informacja w Internecie - napisał do nas Sebastian.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W tej samej sprawie napisała do nas też inna osoba. - Wczoraj około godziny 22:30 zastałem grupę ludzi stojących pod drzwiami Poczty Polskiej przy ul. Głogowska 17 zrozpaczonych, ponieważ poczta z dnia na dzień zmieniła godziny pracy z "do 24" na "do 22". Było to jedyne miejsce w województwie gdzie można było nadać ważne pisma do północy. Co więcej, nawet część pracowników ochrony nie wiedziała o tym, że zmieniają się godziny pracy. Na urzędzie są informacje że jest czynna zarówno do 22 jak i do 24 - pisze.

Na stronie internetowej Poczty Polskiej, która jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji o godzinach otwarcia placówek, widnieje już informacja o tym, że poczta przy Głogowskiej 17 jest czynna w godzinach 8.00 - 22.00 7 dni w tygodniu z wyjątkiem świąt. Zapytaliśmy biuro prasowe Poczty Polskiej o powody skrócenia czasu pracy placówki. Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy, że przez wiele lat placówka działająca przy Dworcu Zachodnim była czynna całodobowo. Zmieniło się to w 2022 roku. Wówczas placówka zaczęła pracować w trybie 7.00 - 24.00. Teraz to 8.00 - 22.00.

  • Aktualizacja
    wtorek, 9.04.2024 r., godz. 14.50
    Aktualizacja
    wtorek, 9.04.2024 r., godz. 14.50
    Biuro prasowe Poczty Polskiej: Decyzja o zmianie godzin pracy Placówki Pocztowej na ul. Głogowskiej 17 w Poznaniu była poprzedzona analizą natężenia ruchu Klientów, celem zapewnienia jak największej dostępności do powszechnych usług pocztowych. Informacja dla Klientów o zmianie godzin pracy została umieszczona w postaci wywieszki na drzwiach wejściowych do placówki (zarówno po stronie wewnętrznej, jak i zewnętrznej drzwi) z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Informacja pojawiła się dodatkowo na oficjalnej stronie internetowej Poczty Polskiej. Zaktualizowano również godziny funkcjonowała placówki na stronie Google Maps.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro