Reklama

Warta Poznań przeniesie swoją siedzibę do Grodziska Wielkopolskiego?

Wizualizacja | fot. Warta Poznań
Wizualizacja | fot. Warta Poznań

W sieci zawrzało.

W niedzielę w internecie pojawiły się doniesienia o tym, że klub Warta Poznań może zmienić siedzibę z Poznania na Grodzisk Wielkopolski. Informacja wskazująca na taką możliwość pojawiła się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Jak można przeczytać w komunikacie zawartym w MSiG, zarząd Warty Poznań postanowił zwołać Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Spółki 30 kwietnia.

W porządku obrad znajduje się punkt "podjęcie uchwały w sprawie zmiany paragrafu 2 statutu Spółki poprzez zmianę siedziby Spółki z miasta Poznań na miasto Grodzisk Wielkopolski". W sieci już zaczęły pojawiać się doniesienia, że może to być początek końca poznańskiego klubu z ponad 100-letnią tradycją. Zaczęły też pojawiać się obawy, że zmieni się nazwa klubu i zniknie z niej "Poznań".

Do sprawy szybko odniósł się prezes Warty Poznań uspokajając emocje. - Zwołanie na 30 kwietnia walnego zgromadzenia akcjonariuszy, na którym może dojść do zmiany siedziby spółki, ma związek z procesem licencyjnym PZPN. Decyzja o przeniesieniu siedziby do Grodziska Wlkp. nie jest przesądzona. Nie ma planów zmiany nazwy spółki Warta Poznań - napisał na platformie X Artur Meissner.

Przypomnijmy, że ze względu na fakt, iż stadion Warty przy Drodze Dębińskiej nie spełnia wymogów Ekstraklasy, Zieloni rozgrywają swoje mecze właśnie w Grodzisku Wielkopolskim.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro