Reklama

W niedzielę wybory: gdzie i jak głosować?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UM Poznań

Wybierzemy prezydenta i radnych.

- Podczas wyborów w Poznaniu działać będzie 256 lokali wyborczych, czynnych w godz. 7:00-21:00. Udając się do swojego miejsca głosowania trzeba pamiętać, żeby mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem - dowód osobisty lub paszport. Może też być to dowód osobisty w formie elektronicznej, w aplikacji mObywatel - informują miejscy urzędnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W przypadku wyborów samorządowych, głosować w naszym mieście mogą jedynie osoby zameldowane w Poznaniu lub ujęte w stałym obwodzie głosowania. Niemożliwe jest dopisanie się do spisu wyborców.

- Właściwy lokal wyborczy można znaleźć za pośrednictwem usługi elektronicznej dostępnej na stronie gov.pl w zakładce Meldunek i wybory. Serwis pozwala sprawdzić swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców. Aby uzyskać do nich dostęp, wymagane jest zalogowanie się przy pomocy Profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej. Swój lokal wyborczy można także znaleźć w aplikacji mObywatel - dodają.

W dniu wyborów będziemy głosować na trzech kartach - na każdej z nich znajdzie się inna lista kandydatów: na prezydenta miasta, do Rady Miasta oraz do Sejmiku Województwa. na każdej znaleźć się muszą pieczęcie okręgowej komisji wyborczej i obwodowej komisji wyborczej.

Seniorzy (osoby, które ukończyły 60 lat) oraz osoby z niepełnosprawnością mogą za darmo skorzystać z komunikacji miejskiej w dniu wyborów, by dotrzeć do lokalu wyborczego i wrócić z niego do domu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro