Reklama
Reklama

Jest więcej informacji w sprawie śmiertelnego wypadku. "Samochód znajdował się pod naczepą ciężarówki"

fot. st. ogn. Roman Gronowski, JRG Szamotuły
fot. st. ogn. Roman Gronowski, JRG Szamotuły

W powiecie szamotulskim.

Do zdarzenia doszło w środę po południu na drodze krajowej nr 92, na wysokości miejscowości Sękowo w powiecie szamotulskim. "Zderzyły się ze sobą samochód osobowy marki Peugeot oraz samochód ciężarowy marki Iveco wraz z naczepą. Niestety w wyniku doznanych obrażeń kobieta, która kierowała samochodem osobowym zmarła" - przekazywała st. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

Dziś o swojej akcji informują strażacy.

"Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Peugeot, który znajdował się pod naczepą pojazdu ciężarowego. Kierująca samochodem osobowym znajdowała się uwięziona wewnątrz pojazdu, natomiast kierujący samochodem ciężarowym znajdował się w pobliżu - opuścił pojazd przed przybyciem SP" - relacjonuje ogn. Łukasz Kawka z KP PSP Szamotuły.

"Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu osoby poszkodowanej, wykonaniu dostępu przy użyciu sprzętu hydraulicznego do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu i przekazaniu pod opiekę ratowników medycznych" - dodaje. "Niestety pomimo wysiłku ratowników medycznych i lekarza z LPR nie udało się uratować życia 39-letniej kobiety" - przekazuje.
.
W działaniach ratowniczych brało udział 12 strażackich zastępów. Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro