Reklama
Reklama

Największy pracodawca w regionie szuka pracowników!

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Volkswagen Poznań szuka 140 wysokiej klasy specjalistów.

Mają być zatrudnieni w Dziale Rozwoju. - Formalnie jednostka ta funkcjonuje w spółce od 2014 roku. Inżynierowie tam zatrudnieni zajmują się, między innymi tworzeniem elementów karoserii, innowacyjnych systemów mechatronicznych i elektronicznych oraz oprogramowania funkcyjnego i sieciowego dla modeli takich jak Caddy, Crafter, czy całkowicie elektryczny ID. Buzz. Ale to nie wszystko. Eksperci z VWP robią też wirtualne analizy i badania poziomu hałasu w pojazdach oraz prowadzą kompleksowe testy samochodów lub ich systemów elektronicznych będących jeszcze w fazie konstrukcyjnej. Pracujący w tym dziale specjaliści przyczyniają się również do rozwoju zaawansowanych technologii "jazdy autonomicznej" - podaje VW Poznań.

Dziś w dziale pracuje około 130 osób. Docelowo liczba pracowników ma się podwoić - zakład chce zatrudnić dodatkowo 140 osób. Zgodnie z polityką firmy w pierwszej kolejności nowe miejsca pracy są oferowane osobom już zatrudnionym w Volkswagen Poznań. - Stanowiska w Dziale Rozwoju wymagają unikatowej wiedzy. Osoby, które chcą wzmocnić ten dział mogą liczyć na nasze wsparcie w przekwalifikowaniu się i nabyciu kluczowych kompetencji - mówi Jolanta Musielak, członkini zarządu ds. personalnych i organizacji w VWP. - Oprócz trwających już rekrutacji wewnątrz spółki aktywnie szukamy też inżynierów i konstruktorów na rynku - dodaje.

Kogo szuka zakład? - Inżynierowie powinni m. in. znać się na systemach elektronicznych, czy aplikacjach informatycznych, mieć ukończone kierunki studiów związane z elektrotechniką, czy inżynierią motoryzacyjną, znać język angielski lub/i niemiecki. Wśród oczekiwań znajduje się również gotowość do wyjazdów i szkoleń zagranicznych - podkreśla VWP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro