Reklama
Reklama

Nowa miejscówka na mapie Poznania. Trzecia tego typu

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Dla wszystkich.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej prowadzone jest przez poznański oddział Caritas ze środków budżetowych Miasta Poznania. Powstało, by zapewnić poznaniankom i poznaniakom w zróżnicowanym wieku możliwość udziału w różnorodnych formach integracji międzypokoleniowej.

"To wyjątkowe miejsce spotkań działać będzie na Wichrowym Wzgórzu od poniedziałku do piątku, a czasami również w weekendy - w budynku przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Są w nim sale szkoleniowe, a także zaplecze kuchenno - socjalne. Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Centrum położone jest w otoczeniu zieleni, do dyspozycji jest również ogród, a w pobliżu znajduje się przystanek tramwajowy oraz autobusowy" - informują miejscy urzędnicy.

Jak podkreślono, oferta Centrum jest bardzo szeroka. Seniorzy mogą tam wziąć udział w zajęciach tanecznych, gimanstyczo-rehabilitacyjnych, warsztatach fotograficznych i rzemieślniczych, a także poznać sekrety Poznania i okolic podczas wycieczek. Z kolei dla rodzin przygotowano warsztaty z kompetencji wychowawczych. Zaplanowano też cykliczne konsultacje z prawnikiem, psychologiem, pedagogiem, pracownikami socjalnymi czy doradcami zawodowymi. Uczniowie będą mogli skorzystać z pomocy koordynatorów czy też dowiedzieć się więcej o wolontariacie.

"Najważniejsze jednak będą spotkania międzypokoleniowe. To m.in. zajęcia "Angielski przy kawie", podczas których seniorzy i młodzi ludzie razem będą mogli podszkolić swoją znajomość języka. W planach jest również cykl "Pytania od seniorów do juniorów" - czyli przestrzeń na to, by młodzi ludzie nauczyli starszych obsługi nowoczesnych urządzeń czy aplikacji" - zapowiedziano.

"Centrum planuje również współpracę ze szkołami, parafiami, przedsiębiorcami, radą osiedla czy instytucjami takimi jak Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Miasto przeznaczyło na jego działanie niemal 120 tys. zł" - dodano.

W budynku mieści się także Centrum Seniora Caritas, które zostało otwarte 21 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro