Reklama
Reklama

Sprzedawca oszukiwał klientów. Wyłudził... 300 tysięcy złotych

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Proceder trwał kilka lat.

Pod koniec ubiegłego roku do leszczyńskiej Policji zaczęły docierać zgłoszenia o oszustwach dokonywanych podczas sprzedaży urządzeń wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Były to m.in. lasery, urządzenia do regeneracji skóry i mięśni lub redukcji tkanki tłuszczowej.

"Z zawiadomień wynikało, że klienci za pośrednictwem strony internetowej jednej z firm działających w regionie leszczyńskim zamawiali oferowany do sprzedaży sprzęt, wpłacając na jego zakup zaliczki lub opłacając z góry całość zakupu. Niestety towar do nich w ogóle nie docierał lub był tak słabej jakości, że nadawał się jedynie do zwrotu, albo reklamacji. Kwoty wpłat dokonanych na konta sprzedawcy zazwyczaj wynosiły od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Klientami urządzeń z branży "beauty" były osoby z terenu całej Polski, a nawet z zagranicy" - relacjonuje asp. szt. Monika Żymełka, oficer prasowy policji w Lesznie.

Policjanci ustalili, że właścicielem firmy jest 35-letni mieszkaniec Leszna, obecnie mieszkający na terenie Katowic. Działania trwały przez kilka miesięcy. Ostatecznie, 24 marca policjanci zatrzymali 35-letniego właściciela firmy.

"Ogłosili mu wstępnie 12 zarzutów oszustw na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych. Mężczyzna działał w ten sposób od 2019 roku. Sprawa jest rozwojowa i ilość ogłoszonych podejrzanemu zarzutów prawdopodobnie ulegnie zwiększeniu" - dodaje rzeczniczka.

Wobec podejrzanego zastosowano policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Mężczyzna nie może też prowadzić działalności gospodarczej. 35-latkowi grozi do 8 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro