Reklama
Reklama

Od piątku tu biletu nie kupimy!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Krystian Andrzejewski
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Krystian Andrzejewski

Jeden z biletomatów zostanie zdemontowany.

Jak już zapowiadaliśmy, 23 marca rozpoczęły się prace związane z remontem zadaszenia nad peronami tramwajowymi i autobusowymi na dworcu Junikowo.

"Dworzec Junikowo użytkowany jest przez ZTM i MPK w Poznaniu od ponad 10 lat. Konieczny stał się remont zadaszenia znajdującego się nad peronami autobusowymi oraz tramwajowymi" - zapowiadała Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK.

"W trakcie prac najpierw rozebrane zostanie dotychczasowe pokrycie dachowe wraz z podsufitką i obudową ścian bocznych. Wykonawca będzie musiał przeprowadzić konserwację konstrukcji stalowej, a następnie przystąpić do zakładania nowego zadaszenia wraz z odwodnieniem, montażem instalacji oraz oświetlenia LED. Założona zostanie nowa izolacja dachu, a na ścianach bocznych dworca zamontowane zostaną panele żaluzjowe docelowo pokryte "zieloną ścianą" (od środka zamontowane zostaną natomiast przejrzyste osłony, które ochronią pasażerów oczekujących na pojazd przed wiatrem)" - dodała.

Prace potrwają 6 miesięcy, co wiąże się ze sporymi zmianami dla pasażerów komunikacji zbiorowej. Te zostały już wprowadzone w dniu rozpoczęcia remontu. Teraz pasażerów czeka kolejne utrudnienie. Jeden z biletomatów będzie nieczynny.

"W związku z remontem na dworcu Junikowo w piątek (5 kwietnia) zdemontowany zostanie (na czas prowadzonych robót) biletomat zlokalizowany przy ulicy Grunwaldzkiej (na wysokości pętli autobusowo - tramwajowej)
" - zapowiada Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Jak wskazuje najbliższe biletomaty znajdziemy w lokalizacjach:
- ul. Budziszyńska - przystanek tramwajowy Budziszyńska (kierunek centrum)
- róg ul. Bułgarskiej i Grunwaldzkiej - przed przystankiem autobusowym (w kierunku ul. Bukowskiej)
- przystanek autobusowy na ulicy Promienistej - kierunek ulica Grunwaldzka
- ul. Grunwaldzka/ Sławna (Plewiska) - przystanek autobusowy Plewiska/ Straż Pożarna
Najbliższe punkty sprzedaży biletów:
- ul. Grunwaldzka 277 - Sklep PSS SPOŁEM nr 406
- ul. Żmigrodzka 17 - Sklep PSS SPOŁEM nr 16
- ul. Grochowska 83/85 - Sklep JEŻYK
- ul. Jawornicka 8 - Urząd Pocztowy nr 47
- ul. Malwowa 2A - Sklep PSS SPOŁEM nr 407
- ul. Marcelińska 23 - Salon Prasowy Inmedio

Pasażerowie mają też możliwości doładowania karty PEKA (zakup biletu okresowego, doładowanie tPortmonetki) przez internet.

"Zachęcamy również do korzystania z możliwości zakupu biletów jednorazowych w pojeździe dzięki terminalnom umożliwiającym nabycie biletu na kartę płatniczą oraz za pomocą telefonu komórkowego po zarejestrowaniu się u następujących operatorów: Mobilet, Skycash, Mpay, Gopay, jakdojadę, zBiletem" - dodaje rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro