Reklama
Reklama

Są najnowsze dane o cenach nieruchomości w Poznaniu i regionie. Gdzie jest najtaniej?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Patrick Perkins / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Patrick Perkins / unsplash.com

Na pewno nie w Poznaniu.

Portal ogłoszeniowy nieruchomosci-online.pl przygotował zestawienie cen ofertowych nieruchomości w marcu. - Średnia cena ofertowa za mkw. mieszkania z rynku wtórnego w gminach Czerwonak, Kórnik i Mosina jest o ponad 3 tys. zł niższa niż w stolicy regionu, Poznaniu - wynika z raportu. - Kostrzyn, Murowana Goślina, Pobiedziska - w tych podpoznańskich gminach średnia cena za mkw. domu wolnostojącego jest najniższa. Spośród wszystkich podpoznańskich lokalizacji, najdroższe działki budowlane znajdziemy w gminach Dopiewo, Tarnowo Podgórne i Czerwonak.

I tak w przypadku działek budowlanych w Poznaniu i najbliższych gminach, najdrożej jest oczywiście w Poznaniu. Średnia cena w marcu wyniosła 584 zł za metr. Na drugim miejscu jest Dopiewo - 492 zł za metr, a na trzecim Tarnowo Podgórne - 433 zł za metr. Zdecydowanie najtaniej jest natomiast w Murowanej Goślinie (203 zł za metr) i Pobiedziskach (206 zł za metr).

W przypadku mieszkań, w Poznaniu trzeba było zapłacić w marcu średnio 11 259 zł za metr. Drugie miejsce zajęły Komorniki - średnio 9 576 zł za metr, a trzecie Luboń - 9 120 zł za metr. Najtaniej było natomiast w Kórniku - średnio 7 300 zł za metr. Dla porównania, w Wągrowcu średnia cena metra wyniosła 5 024 zł.

Co ciekawe, w przypadku domów, najdroższy wcale nie jest Poznań. Najwyższe ceny metra odnotowano w Suchym Lesie (8 537 zł) oraz Puszczykowie (8 433 zł). W Poznaniu to "zaledwie" 7 896 zł za metr. Najtaniej było natomiast w Kostrzynie - 4190 zł za metr.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro