Reklama
Reklama

Rusza budowa drugiego wyczekiwanego wiaduktu w Poznaniu

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Prace mają się rozpocząć jeszcze w kwietniu.

Chodzi o wiadukt w ciągu ulicy Golęcińskiej. - Wykonawca przejął plac budowy i rozpoczął pierwsze prace przygotowawcze przy budowie bezkolizyjnego skrzyżowania na ul. Golęcińskiej w Poznaniu. Początek zasadniczych robót planowany jest jeszcze w kwietniu - informuje PKP PLK.

Nowy wiadukt ma mieć 34 metry długości i zastąpi on przejazd kolejowo-drogowy, po którym każdego dnia poruszają się tysiące kierowców. - Dla kierowców powstaną dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Rowerzyści i piesi zyskają bezpieczne, odgrodzone od jezdni, ścieżki i chodniki - dodaje.

Kolejarze na tę inwestycję mają przekazać około 2,5 mln zł netto przy planowanym udziale dofinansowania z UE. Resztę - około 20 mln złotych - wyłoży miasto, które odpowiada za drogową część inwestycji. Prace mają się zakończyć na koniec przyszłego roku.

To drugi bardzo wyczekiwany wiadukt, który powstanie w tej okolicy. Już wcześniej prace ruszyły w ramach budowy wiaduktu w ciągu ulicy Lutyckiej. I ten wiadukt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku.

- Prace przy budowie obu wiaduktów są ujęte w rozkładzie jazdy i nie wpływają na ruch pociągów. Ze względów bezpieczeństwa możliwy będzie okresowy ruch kolejowy jednym torem na szlaku Poznań - Suchy Las. Nie wpłynie to istotnie na liczbę pociągów i czas przejazdu na linii między Poznaniem a Piłą - zapewniają kolejarze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro