Reklama
Reklama

Wielkie gabaryty znów przejadą ulicami Poznania

fot. PIM
fot. PIM

Mowa o Mostach Berdychowskich. Z tygodnia na tydzień przybywa elementów konstrukcyjnych mostów pieszo-rowerowych nad Wartą i Kanałem Ulgi.

Prace prowadzone są na wszystkich brzegach, które zostaną połączone wygodną przeprawą. Jak dziś przekazano, z uwagi na postęp robót, konieczne jest wyłączenie z ruchu odcinka Wartostrady po stronie Berdychowa oraz uzupełnienie oznakowania na Zagórzu.

"Obecnie na placu budowy trwają prace związane z montażem elementów konstrukcji stalowej na Ostrowie Tumskim oraz po stronie Berdychowa i Chwaliszewa. Wykonawca przygotowuje się również do sprężenia bloków oporowych oraz wykonania zasypki przyczółków na wszystkich brzegach. Po stronie Berdychowa buduje również pochylnię, która łączyć będzie ul. Rychlewskiego z dolnym odcinkiem Wartostrady" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W dalszym ciągu prowadzone są również prace ziemne, związane m.in. z rozpoczęciem budowy schodów po stronie Chwaliszewa oraz Berdychowa. Wkrótce wykonawca inwestycji montował będzie kolejne elementy konstrukcji stalowej mostu nad Kanałem Ulgi oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

"Ze względów bezpieczeństwa konieczne jest wyłączenie z ruchu odcinka Wartostrady w rejonie trwających prac. Zmiana obowiązywać będzie od 3 kwietnia (środa). Polegać będzie na wyłączeniu z ruchu dolnego odcinka Wartostrady po stronie Berdychowa, między północną stroną mostu św. Rocha i rejonem ronda w ciągu ul. Rychlewskiego. Objazd i obejście wyłączonego odcinka prowadzić będzie przez pochylnie w rejonie ul. Przystań (na południowym krańcu zamykanego odcinka) oraz ul. Rychlewskiego (na północnym krańcu zamykanego odcinka). Piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się więc drogą równoległą do Wartostrady, na ul. Przystań i Rychlewskiego. Z pochylni łączącej ul. Przystań z dolną Wartostradą korzystają pojazdy budowlane, dlatego prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na polecenia wydawane przez pracowników wykonawcy. W dalszym ciągu w rejonie skrzyżowania ul. Rychlewskiego i Berdychowo obowiązuje czasowa organizacja ruchu (poruszanie się zmienionym torem jazdy)" - informują przedstawiciele PIM.

Na Ostrów Tumski (Zagórze) dostarczane będą wkrótce większe elementy konstrukcji mostów. "W celu zapewnienia możliwości bezpiecznego przejazdu pojazdów transportujących materiały oraz zaparkowania pojazdów mieszkańców, w rejonie ulic Nowe Zagórze i Wieżowej oraz ślepego wlotu ul. Wieżowej prowadzącego do budynków nr 73 i 75, został wprowadzony zakaz ruchu dla pojazdów, których właścicielami nie są mieszkańcy pobliskich posesji. Prosimy o stosowanie się do nowego oznakowania" - dodano.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro