Reklama
Reklama

Warciarzem pojechali na mecz!

fot. Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. / FB
fot. Koleje Wielkopolskie sp. z o.o. / FB

Do Grodziska Wielkopolskiego.

"Dziś kibice Warty Poznań mieli okazję dojechać na mecz w Grodzisku Wielkopolskim składem Kolei Wielkopolskich oklejonym w logo Warty!" - informują na portalu społecznościowym Koleje Wielkopolskie. "Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami podróżowali i wspierali swoją drużynę!" - dodają.

Przypominamy w ubiegłym tygodni nietypowy pociąg został zaprezentowany na poznańskim dworcu. To pojazd Kolei Wielkopolskich - SA132 oklejony w grafikę nawiązującą do współpracy spółki z Wartą Poznań, poznańskim klubem piłkarskim. "Trzeba przyznać, że pojazd w nowych barwach robi wrażenie. Zielony, inny niż pozostałe pociągi w spółce Koleje Wielkopolskie. Na pewno będzie się odróżniał" - powiedział podczas wydarzenia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa Wielkopolskiego. "Cieszę się bardzo, że doszło do takiego porozumienia pomiędzy Kolejami Wielkopolskimi, a Wartą Poznań. Z jednej strony jest to promocja Warty Poznań, a z drugiej strony jest to promocja przewozów kolejowych. W końcu Warta Poznań gra w Grodzisku Wielkopolskim, a właśnie tam docierają pociągi Kolei Wielkopolskich" - dodał.

Oklejony pojazd, nazywany popularnie "Warciarzem" kursować będzie po niezelektryfikowanych liniach: Poznań - Grodzisk Wlkp. - Wolsztyn oraz Poznań - Wągrowiec - Gołańcz.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro