Reklama
Reklama

Nietypowy bieg już w sobotę. Po raz pierwszy w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. WOKANDAPIX z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. WOKANDAPIX z Pixabay

Nad Jeziorem Strzeszyńskim.

W sobotę, 6 kwietnia nad Jeziorem Strzeszyńskim odbędzie się "Dogtrekking Wuchta Łap". Uczestnicy wydarzenia zmierzą się na dwóch dystansach: 5 km - Maltańczyk oraz 10 km - Kejter. Obie trasy prowadzą ścieżkami wokół jeziora, gdzie czekają różnorodne zadania zarówno dla psów, jak i ich właścicieli.

Na mecie w różnych strefach czeka wiele atrakcji również dla najmłodszych i ciepły posiłek.

"Aby wziąć udział w imprezie, należy zarejestrować się na stronie internetowej. Koszt wynosi 50 zł (trasa 5 km) i 90 zł (trasa 10 km) w przypadku oferty indywidualnej lub 40 zł i 80 zł w przypadku opcji rodzinnej. Każdy uczestnik otrzyma: mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi i kartę uczestnika, aby móc się bez problemu odnaleźć, zestaw gadżetów (także dla psiego towarzysza), dyplom oraz pamiątkowy medal. W cenie znajduje się także bufet na trasie oraz posiłek po zakończeniu biegu, profesjonalna opieka weterynaryjna oraz pomiar czasu" - informują miejscy urzędnicy.

Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu po raz pierwszy. Jego organizatorem jest Fundacja Edukacja i Integracja Pokoleń. Zawody zostały dofinansowane ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro