Reklama
Reklama

Światowy dzień bezdomnych zwierząt - jak wirtualne biuro realnie wspiera lokalną fundację

Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych, obchodzony 4 kwietnia, to czas refleksji nad losem milionów bezdomnych zwierząt na całym świecie. To także moment, aby podkreślić znaczenie opieki, adopcji i działań na rzecz zwierząt potrzebujących pomocy.

Adopcja jest kluczowym sposobem pomocy bezdomnym zwierzętom, pozwalając im znaleźć kochający dom i stałego opiekuna. Nie należy natomiast zapominać o innych inicjatywach, które pomagają zmniejszyć liczbę zwierząt bezdomnych i poprawić ich los w społeczeństwie, takich jak edukacja społeczna. Natomiast warto pamiętać, że wsparcie schronisk oraz fundacji na rzecz zwierząt może przyjmować różne formy, oprócz osobistego zaangażowania zupełnie prywatnych osób, firmy również mogą wspomóc fundacje nawet w zupełnie nieoczywisty sposób.

Przedsiębiorcy realnym wsparciem dla fundacji

Wiele firm angażuje się we wspieranie schronisk i fundacji zajmujących się bezdomnymi zwierzętami poprzez różnorodne inicjatywy. Niektóre przedsiębiorstwa oferują wsparcie finansowe, organizują zbiórki pieniędzy lub przekazują część swojego dochodu na cele charytatywne związane z opieką nad zwierzętami. Inne firmy mogą dostarczać materiały budowlane do remontów schronisk, artykuły spożywcze lub potrzebne wyposażenie. Ponadto, wiele firm podejmuje akcje wolontariackie, zachęcając swoich pracowników do udziału w akcjach na rzecz bezdomnych zwierząt.

Dzięki zaangażowaniu biznesów, możliwe jest znaczące poprawienie jakości życia zwierząt przebywających w schroniskach oraz wsparcie działań mających na celu ograniczenie liczby zwierząt bezdomnych. Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Zwierząt Bezdomnych, poznańskie Biuro29 postanowiło wesprzeć jednego ze swoich klientów - fundację "Na Ratunek Bezdomniakom" stworzoną z myślą o potrzebujących kotach.

Celem fundacji jest niesienie pomocy bezbronnym zwierzętom, tj. zapewnienie schronienia, opieka, leczenie i codzienna profilaktyka, kastracja kotów wolno żyjących i poszukiwanie im odpowiedzialnych, kochających domów. Pod opieką fundacji działa również szpitalik oraz kociarnia - dom tymczasowy dla kotów, który to pracownicy Biura29 postanowili odwiedzić.

Wirtualne biuro - nowoczesne rozwiązanie dla organizacji non-profit

Dla takich podmiotów, które często operują na ograniczonych budżetach, a jednocześnie dążą do maksymalizacji swojego wpływu społecznego, takich jak stowarzyszenia i fundacje, Biuro29 oferuje wirtualny adres.

Jednym z rozwiązań, które zdobywa na popularności wśród organizacji o ograniczonych budżetach, w tym fundacji, jest koncepcja wirtualnego biura, która zrewolucjonizowała tradycyjne rozumienie przestrzeni biurowej, umożliwiając firmom i przedsiębiorcom osiąganie ich celów biznesowych bez potrzeby posiadania fizycznego biura. Mowa tutaj o modelu, który umożliwia rejestrowanie działalności pod wybranym adresem, zapewniając jednocześnie usługi związane z obsługą korespondencji.

Fundacja na ratunek Bezdomniakom gości na poznańskim adresie wirtualnego biura- BIURO29 już od ponad 4 lat i takie rozwiązanie, stanowi odpowiedź na potrzeby rynku, oferując dane do rejestracji firmy, które służą również jako adres korespondencyjny. Korzystając z tej usługi, przedsiębiorcy nie tylko podnoszą prestiż swojej marki, umieszczając ją w renomowanej lokalizacji, ale również zyskują na elastyczności, eliminując koszty związane z wynajmem tradycyjnego biura. W ramach abonamentu za wirtualne biuro, firmy otrzymują profesjonalną obsługę przychodzącej korespondencji i paczek. Personel dba o to, aby wszystkie przesyłki były odpowiednio przyjmowane, a następnie, zgodnie z preferencjami klienta, przechowywane do odbioru lub przekazywane dalej.

Do Fundacji "Na ratunek Bezdomniakom" trafiają bardzo zaangażowane przesyłki, a biuro wirtualne dokłada wszelkich starań, żeby przekazać je jak najszybciej. Na wszystkich 10 adresach Biura29 jest bardzo dużo fundacji i stowarzyszeń, które chwalą sobie tak ekonomiczne rozwiązanie jakim jest adres za kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Pamiętajmy jednak o najważniejszej kwestii- o zwierzętach. Dzień Bezdomnych Zwierząt nie powinien być jedynym czasem w roku, w którym człowiek oferuje swoją pomoc porzuconym pupilom. Każde bezdomne zwierzę ma bowiem swoją własną historię, własne przeżycia i doznane cierpienia. Każde z nich również chciałoby znaleźć dom i poczuć się kochane.

Przyczyn bezdomności zwierząt jest wiele. Niektóre z nich są bardziej, inne mniej złożone. Zanim jednak zdecydujemy się na posiadanie pupila, może warto go adoptować, zamiast kupować. Bardzo ważne jest zadbanie o sterylizację i kastrację zwierząt. Również wszelka pomoc na rzecz fundacji zajmujących się troską o bezdomne zwierzęta, zawsze będzie bezcenna.

Pamiętajmy, że Każda dotacja, podarunek, czy nawet symboliczny przelew dla fundacji to znak, że coraz więcej osób chce pomagać, a dzięki wsparciu zarówno prywatnych osób jak i firm Fundacje takie jak "Na ratunek Bezdomniakom" mogą działać i czynić świat lepszym.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro