Reklama
Reklama

Rusza budowa kontrowersyjnego apartamentowca przy ulicy Garbary. Jego część "zawiśnie" nad zabytkiem stojącym obok

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

O tej inwestycji pisaliśmy już w grudniu, ale od tego czasu nieznacznie zmienił się wygląd planowanego obiektu.

W grudniu podawaliśmy na epoznan.pl, że przy Garbarach powstanie nowy, wysoki apartamentowiec. Inwestorem jest tu firma Proxin Development, a budynek nosi nazwę "Kapitanat Garbary". W grudniu pisaliśmy, że wkrótce ma ruszyć sprzedaż mieszkań, a ceny mają się wahać od 14 do 20 tysięcy za metr kwadratowy.

Z pokazywanych wówczas wizualizacji, które miały "charakter poglądowy" wynikało, że apartamentowiec będzie mieć elewację z cegły, a jego część będzie wisieć nad znajdującym się obok zabytkowym budynkiem. W połowie marca w końcu ruszyła sprzedaż mieszkań w tej inwestycji. Między innymi na Facebooku pojawiły się też aktualne wizualizacje. Elewacja ma inny kolor, ale część budynku wciąż "wisi" nad sąsiednim zabytkiem - budynkiem Kapitanatu.

Wiadomo już, że obiekt będzie stawiać firma Mardom. Znajdzie się w nim 76 mieszkań oraz 3 lokale usługowe. Zaplanowano tu 3-poziomowy parking podziemny. Obiekt ma być gotowy na początku 2026 roku.

Już kilka lat temu inny deweloper planował w tym miejscu podobną inwestycję, wówczas spotkała się z krytyką ze strony osiedlowych radnych ze Starego Miasta. Wskazywano między innymi, że obiekt jest za wysoki. Tym razem jest podobnie. Wielu osobom koncepcja po prostu się nie podoba. A jakie jest Wasze zdanie?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.96 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro