Reklama

Są chętni do wybudowania nowej poznańskiej drogi rowerowej. Ma kosztować 3 mln złotych

fot. PIM
fot. PIM

Chodzi o fragment trasy wzdłuż PST.

Przetarg ogłoszono w połowie miesiąca, a w czwartek otwarto oferty od firm zainteresowanych wykonaniem inwestycji. - We wskazanym przez nas terminie wpłynęło pięć ofert od potencjalnych wykonawców, z czego dwie mieszczą się w założonym budżecie. Kolejnym etapem w postępowaniu przetargowym będzie analiza i weryfikacja nadesłanych dokumentów, a następnie wybór najkorzystniejszej oferty i podpisanie umowy z wykonawcą. Każda z tych czynności zbliża nas do budowy wyczekiwanej drogi rowerowej - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

PIM przeznaczyły na ten cel 3,1 mln złotych. W budżecie mieszczą się oferty firm INFRADROG (2,95 mln zł) oraz konsorcjum PJL i BUDNET (2,78 mln zł).

Trasa powstanie pomiędzy parkiem Wodziczki i przystankiem PST Słowiańska. - Początek trasy planowany jest po południowej stronie skrzyżowania ul. Księcia Mieszka I z ul. Słowiańską, przy dojściu na przystanek tramwajowy. Dalej poprowadzona zostanie niezagospodarowanym terenem między trasą PST a ul. Księcia Mieszka I. Zakończenie tego etapu przewidziane jest na wlocie do parku im. Adama Wodziczki - w miejscu, gdzie w kolejnych krokach planowana jest kładka rowerowa prowadząca cyklistów nad Bogdanką. Tam, gdzie będzie to konieczne, skarpa nasypu PST zostanie wzmocniona płytami ażurowymi i zabezpieczona balustradą. Projektowana szerokość drogi rowerowej to 3 metry, a chodnika - 2 metry - podają PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro