Reklama
Reklama

Znany producent słodyczy wybuduje nowy zakład w Wielkopolsce

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Konkretnie w powiecie kaliskim.

To kolejna inwestycja firmy Colian na terenie Opatówka. W 2020 roku firma, która ma w swoim portfolio takie marki jak Grześki, Jutrzenka czy Goplana, rozpoczęła budowę nowego magazynu na napoje marki Hellena, w tym na najbardziej znany produkt marki - oranżadę.

Teraz Colian przymierza się do budowy nowego zakładu przeznaczonego do produkcji słodyczy. Także w Opatówku. - 22 marca Rada Gminy Opatówek uchwaliła plan zagospodarowania przestrzennego. Decyzja lokalnych władz umożliwi spółce Colian realizację bieżących inwestycji infrastrukturalnych oraz rozpoczęcie planowanej budowy nowego zakładu - podała firma. - W Opatówku stworzymy hub produkcyjny i logistyczny, który zasilany będzie naszą pasją do słodyczy - dodaje.

Wiadomo, że nowy zakład w początkowej fazie będzie mieć 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, ale docelowo ma być większy. Wiąże się to z utworzeniem nowych miejsc pracy. - Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest 260 osób, a w całej Grupie Colian ponad 2000 - podkreśla firma.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro