Reklama
Reklama

Gęsty dym wydobywał się z okien mieszkania. "Jedna z osób poinformowała, że wewnątrz znajduje się starsza kobieta"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. BS
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. BS

Policjanci nie czekali.

O zdarzeniu informują kaliscy policjanci. "Około 2:00 w nocy Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie Osiedla Dobrzec. Na interwencję został skierowany patrol w składzie st. sierż. Kamil Bilich oraz st. post. Daria Raszewska. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zauważyli gęsty dym wydobywający się z okien jednego z mieszkań na pierwszym piętrze. Jednocześnie na zewnątrz zaczęli wybiegać mieszkańcy budynku. Jedna z osób poinformowała policjantów, że wewnątrz palącego się mieszkania znajduje się starsza kobieta. Policjanci postanowili natychmiast interweniować" - relacjonuje podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

"Po wejściu do budynku okazało się, że cała klatka schodowa była już zadymiona. Kiedy st. sierż. Kamil Bilich dotarł do mieszkania, w którym znajdowała się kobieta zauważył ogień w jednym z pomieszczeń. Gęsty, duszący dym utrudniał zlokalizowanie właścicielki lokalu. Ostatecznie 79-latka została bezpiecznie wyprowadzona z mieszkania, na zewnątrz budynku" - dodaje.


Po chwili na miejsce dotarli strażacy, którzy ugasili pożar i przystąpili do oddymiania bloku. Dzięki szybkiej akcji policjantów, nie doszło do tragedii. Okoliczności pożaru są wyjaśniane.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
22.33 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro