Reklama

Kolejny remont na A2. Będą objazdy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska

Chodzi o ważny węzeł w województwie lubuskim.

Choć remont będzie się odbywał poza Wielkopolską, węzeł Jordanowo, który łączy trasy A2 i S3, jest bardzo ważny dla kierowców również z naszego województwa. To tutaj zjeżdża się z autostrady w stronę Zielonej Góry czy jadąc nad morze.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak podaje Autostrada Wielkopolska, remont węzła Jordanowo ruszy 3 kwietnia, a więc tuż po świętach. Będzie to drugi etap prac na węźle. Tym razem zamknięte będą łącznice wjazdowe na A2. Nie wjedziemy więc na autostradę z trasy S3 - zarówno w kierunku Poznania, jak i Świecka.

I tak kierowcy, którzy chcą wjechać z trasy S3 na A2 w stronę Warszawy, powinni kierować się do węzła Trzciel, a kierowcy chcący wjechać na A2 w kierunku Świecka, będą kierowani do węzła w Torzymiu.

- Czas realizacji prac na łącznicach wjazdowych szacowany jest na okres trzech tygodni, tj. do 25 kwietnia. Spółka Autostrada Wielkopolska II zobowiązała wykonawcę do terminowego ich wykonania. Warto jednak pamiętać, że niesprzyjające warunki atmosferyczne (silny wiatr, deszcz itp.) mogą wpłynąć na czas realizacji - podaje AW.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro