Reklama
Reklama

Kontrowersyjna inwestycja apartamentowa na poznańskiej Malcie z pierwszymi fundamentami

fot. ArtBud
fot. ArtBud

Malta View wkrótce ma zacząć "rosnąć".

Luksusowe apartamenty powstają w sąsiedztwie Term Maltańskich, niemal przy brzegu Jeziora Maltańskiego. Temat wzbudza kontrowersje, bo zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na tym terenie mogą powstać "hotel, obiekt konferencyjny, obiekty kubaturowe związane z turystyką i rekreacją", a jako przeznaczenie dopuszczalne ustalono lokalizację "obiektów towarzyszących przeznaczeniu podstawowemu tj. restauracji, kawiarni, obiektów odnowy biologicznej, obiektów turystycznych, rekreacyjnych i sportowych, na otwartym powietrzu np. boisk i urządzeń do gier małych".

Inwestor od początku zapewnia, że 171 apartamentów nie będzie osiedlem. Mają to być "lokale usługowe", a więc inwestycja pod wynajem. - To rozwiązanie dobrze znane Polakom z górskich, czy nadmorskich kurortów. Teraz taki model inwestowania w nieruchomości dostępny będzie również w Poznaniu - mówi Bartosz Jatczak, Dyrektor Sprzedaży ArtBud Group.

Jak dodaje Jatczak, gotowe są fundamenty pod dwa pierwsze budynki kompleksu. Chodzi o obiekty znajdujące się we frontowej części terenu. - Tu niebawem zaczną rosnąć mury. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie prac ziemnych w związku z realizacją pozostałych budynków - tłumaczy.

Malta View to pięć budynków. Wszystkie mają być gotowe w drugim kwartale 2026 roku. Już w lutym pisaliśmy na epoznan.pl, że w sieci pojawiły się oferty sprzedaży apartamentów na terenie kompleksy. Ceny przyprawiają o zawrót głowy. I tak na przykład za lokal 4-pokojowy o powierzchni 83,3 m2 z widokiem na jezioro trzeba zapłacić niemal 2 miliony złotych. To ponad 23 tysiące złotych za metr. Lokal 3-pokojowy o powierzchni 88 m2 z dwoma tarasami kosztuje 1,3 mln złotych, a więc 15 300 zł za metr. Tyle samo za metr trzeba zapłacić w przypadku lokalu 2-pokojowego o powierzchni 38 metrów. To 581 400 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro