Reklama

Koniec fotoradaru na "krajówce" w regionie

Fotoradar z Trzemeszna | fot. Google Street View
Fotoradar z Trzemeszna | fot. Google Street View

Stary sprzęt zniknął z Trzemeszna, nowy się tu nie pojawi.

W Trzemesznie, na drodze krajowej 15 z Gniezna w kierunku Inowrocławia, przez lata działał fotoradar wychwytujący kierowców przekraczających prędkość. Od pewnego czasu urządzenia jednak nie ma w jego lokalizacji i jak ustalił portal trzemeszno24.info, nie pojawi się tu nowy sprzęt.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Jak mówi nam Wojciech Król, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, stary fotoradar z Trzemeszna wymagał wymiany na nowy. - Okazało się jednak, że nie może stanąć w tej samej lokalizacji ze względu na problemy z podłożem. Fotoradar osuwał się, przechylał i nie pracował przez to właściwie - mówi. - Nowy w tym miejscu nie mógłby korzystać ze wszystkich funkcji. Dlatego zapadła decyzja, że fotoradar nie stanie już w Trzemesznie. W zamian pojawił się fotoradar przy ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu - dodaje.

Przypomnijmy, że nowy fotoradar na Dąbrowskiego uruchomiono w czerwcu 2023 roku. W tym samym czasie do użytku oddano urządzenie przy ulicy Głogowskiej. Poznań ma też trzeci nowoczesny fotoradar - stoi przy ulicy Hetmańskiej od grudnia 2021 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro