Reklama

Skandal podczas pogrzebu tragicznie zmarłego 25-latka. Ksiądz stwierdził, że mężczyzna był grzesznikiem, a śmierć to jego pokuta

fot. policja Pleszew
fot. policja Pleszew

Do wypadku doszło 15 marca.

O tragedii, jaka rozegrała się pod Pleszewem, pisaliśmy na epoznan.pl. 15 marca przed godzina 15.00 w Prokopowie zderzyły się osobówka i motocykl. Motocyklista z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Jego życia nie udało się uratować. Wiadomo było, że to 25-latek z gminy Chocz.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak informuje pleszew24.info, 21 marca odbył się pogrzeb młodego mężczyzny. Duchowny w trakcie uroczystości miał mówić, że zmarły grzeszył i śmierć jest jego pokutą. Winą zostali obarczeni rodzice 25-latka, a ksiądz poradził im, by jako pokutę wpłacili darowiznę na rzecz poszkodowanych w wypadkach. Brat zmarłego, który poinformował portal o tym zdarzeniu dodał, że ksiądz odmówił mu podania komunii. Zapowiada, że tak tego nie zostawi, tym bardziej, że rodzina jest wierząca. Nie ma jednak zamiaru więcej pojawiać się w kościele.

Tymczasem na stronie parafii św. Andrzeja Apostoła z miejscowości Chocz pojawiły się przeprosiny duchownego. - Chciałbym przeprosić za moje słowa wypowiedziane w czasie pogrzebu śp. Szymona Urbaniaka i za ból jaki sprawiłem Rodzinie i innym uczestnikom tej ceremonii w naszej parafii 21 marca. Składam także całej Rodzinie i wszystkim bliskim wyrazy współczucia z powodu śmieci śp. Szymona - napisał o. Dobromił Beker.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro